Borussia Dortmund przez kilka miesięcy bez Axela Witsela [OFICJALNIE]

Borussia Dortmund przez kilka miesięcy bez Axela Witsela [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund będzie musiała radzić sobie w najbliższych miesiącach bez Axela Witsela.

31-letni defensywny pomocnik rozpoczął sobotni mecz z RB Lipsk w jedenastce BVB, ale wytrwał na murawie tylko do 30. minuty. Doświadczony zawodnik doznał wtedy kontuzji. Dzisiaj wyjaśniło się, że jest ona poważna.

„Borussia Dortmund będzie musiała obejść się w nadchodzących miesiącach bez Axela Witsela. Reprezentant Belgii zerwał ścięgno Achillesa. Cała rodzina BVB trzyma kciuki za jak najszybszy powrót Axela do zdrowia” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez władze klubu z Zagłebia Ruhry.

Nie jest to jeszcze przesądzone, ale część belgijskich mediów uważa, że uraz odniesiony przez Witsela wykluczy go z udziału w Mistrzostwach Europy, które rozpoczną się 11 czerwca.

Witsel rozegrał w tym sezonie 22 spotkania w koszulce BVB. Zdobył jedną bramkę.

Borussia wygrała wczoraj z Lipskiem 3:1 i z dorobkiem 28 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy