Borussia Dortmund sprzeciwia się Superlidze [OFICJALNIE]

Borussia Dortmund sprzeciwia się Superlidze [OFICJALNIE] fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund skomentowała powiązywanie jej z przystąpieniem do rozgrywek Superligi.

Superliga wzbudza wiele emocji, ale wszystko wskazuje na to, że jej rozpoczęcie to tylko kwestia czasu. Na ten moment wiadomo, że przystąpi do niej 12 klubów: AC Milan, Arsenal, Atlético Madryt, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham. W oświadczeniu organizatorów rozgrywek pojawiła się jednak wzmianka o trzech kolejnych ekipach, które mają wejść w skład założycieli.

W mediach rozgorzała dyskusja na temat składu tejże trójki, a wymieniane były głównie Paris Saint-Germain, Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund. Wygląda na to, że z tego grona można wykluczyć co najmniej jedną z drużyn.

„Członkowie zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów ECA spotkali się na wirtualnej konferencji w niedzielny wieczór i potwierdzili, że decyzja zarządu z zeszłego piątku jest nadal aktualna” - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie BVB przez Hansa-Joachima Watzke, prezesa klubu.

„Ta decyzja oznacza, że kluby chcą wdrożenia planowanej reformy Ligi Mistrzów UEFA. Członkowie zarządu ECA mieli wyraźną opinię, że plany założenia Superligi zostały odrzucone”.

Dalej Watzke kategorycznie wykluczył udział dortmundczyków w Superlidze, dodając przy tym, że podobne zdanie ma Bayern Monachium.

„Oba niemieckie kluby zasiadające w zarządzie ECA, Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund, mają w sprawie Superligi w 100 procentach zgodne poglądy”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy