Brahim Díaz blisko zmiany reprezentacji. Powołanie może otrzymać już w marcu

Brahim Díaz blisko zmiany reprezentacji. Powołanie może otrzymać już w marcu fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lino Bacco [Twitter]

Brahim Díaz w najbliższych miesiącach powinien otrzymać i przyjąć powołanie do reprezentacji Maroka - informuje Lino Bacco.

Występujący obecnie na wypożyczeniu z Realu Madryt w Milanie Brahim Díaz urodził się w Máladze w hiszpańskiej rodzinie pochodzenia marokańskiego. Do tej pory ofensywny pomocnik reprezentował barwy kraju z Półwyspu Iberyjskiego, występując w kadrach do lat 17, 19, 21, a także w seniorskiej. W tej ostatniej zawodnik zadebiutował w 2021 roku. W pierwszym i jak dotąd jedynym meczu z Litwą strzelił gola.

Na kolejne powołania 23-latek się nie doczekał i zdaniem Lino Bacco w hiszpańskiej reprezentacji już nie zagra. Dziennikarz twierdzi, że na 99,99 procenta będzie on obecny na zgrupowaniu reprezentacji Maroka, które odbędzie się w marcu. W jego trakcie zespół z północnej części Afryki prawdopodobnie zmierzy się z Kolumbią.

Díaza już wcześniej łączono z grą dla Maroka. Po raz ostatni - tuż przed mundialem w Katarze, kiedy to zdaniem „Marki” tamtejsza federacja chciała, żeby zajął on miejsce w kadrze kontuzjowanego Amine'a Harita. Hiszpańska gazeta twierdziła, że z formalnego punktu widzenia już wtedy było to możliwe.

Maroko było rewelacją Mistrzostw Świata. Po wyeliminowaniu Hiszpanii i Portugalii w fazie pucharowej zatrzymała go dopiero Francja. Ostatecznie drużyna prowadzona przez Walida Regraguiego zajęła czwarte miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy