Bramkarz strzela gola w Lidze Mistrzów. To szósty taki przypadek w historii! 💥 [WIDEO] fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com

Lazio zremisowało z Atlético Madryt w ramach pierwszej kolejki Ligi Mistrzów (1-1). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że decydującego gola w piątej minucie doliczonego czasu gry strzelił bramkarz, Ivan Provedel.

Za nami wtorkowe emocje związane z pierwszą kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Oczy kibiców były zwrócone przede wszystkim na Paryż, gdzie w hitowym starciu PSG mierzyło się z Borussią Dortmund.

W tle doszło do równie ciekawej potyczki pomiędzy Lazio a Atlético Madryt.

Faworytem byli goście, którzy wydawało się, kontrolowali boiskowe wydarzenia. To dało efekt w 29. minucie za sprawą trafienia 20-letniego Pablo Barriosa.

Wynik utrzymywał się przez wiele długich minut. Kiedy wydawało się, że trzy punkty wrócą do Madrytu, Lazio zaczęło naciskać.

To znalazło odzwierciedlenie w piątej minucie doliczonego czasu gry. Dośrodkował Luis Alberto, a znakomicie w polu karnym odnalazł się golkiper gospodarzy, Ivan Provedel.

29-latek wyrównał i dzięki niemu podopieczni Maurizio Sarriego mogą cieszyć się ze zdobyczy punktowej.

Bramkarz z golem w Lidze Mistrzów? To szósty taki przypadek w historii. Wcześniej ta sztuka udawała się Vincentowi Enyeamie w barwach Hapoelu Tel-Awiw przeciwko Olympique'owi Lyon, Sinanowi Bolatowi w Standardzie Liège przeciwko AZ Alkmaar i Hansowi-Jörgowi Buttowi w Bayerze Leverkusen, Bayernie Monachium i Hamburgerze SV (trzykrotnie, ale zawsze przeciwko Juventusowi).

Dla samego Provedela to druga bramka w karierze. Pierwszy raz strzelił w Serie B w barwach Juve Stabia w wyjazdowym meczu z Ascoli. Wówczas stawką był remis 2-2.