Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje

Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje fot. Kady Borges [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP Sportowe Fakty | Marcin Matuszewski [Twitter]

Polski Związek Piłki Nożnej nie wie nic o oficjalnych kontaktach swoich przedstawicieli z Kadym z Karabachu Agdam w kontekście ewentualnego wybadania tematu gry Brazylijczyka w reprezentacji „Biało-Czerwonych”.

W minionych dniach zrobiło się w naszym kraju stosunkowo głośno o wypowiedziach 26-letniego skrzydłowy, który ze względu na posiadanie polskich korzeni mógłby stosunkowo szybko uzyskać obywatelstwo i w ten sposób otworzyć sobie drogę do gry w barwach „Biało-Czerwonych”.

Brazylijczyk stwierdził nawet otwarcie, że taki temat pojawił się i ktoś z PZPN-u rozmawiał z nim po spotkaniu z Lechem Poznań w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

Całej sprawie postanowił przyjrzeć się Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” i skontaktował się z przedstawicielami krajowego związku w osobach Macieja Chorążka (przewodnicy komórce poszukujących piłkarzy z polskimi korzeniami) oraz Jakuba Kwiatkowskiego (rzecznik i dyrektor reprezentacji Polski), którzy zaprzeczyli nawiązaniu jakiegokolwiek kontaktu z Kadym po meczu z „Kolejorzem”.

Jednocześnie dziennikarz otrzymał zapewnienie, że gracz Karabachu Agdam jest znany naszym trenerom oraz analitykom, ale nic po za tym nie zostało zrobione, by w ogóle otrzymał polskie obywatelstwo. A i sam selekcjoner Czesław Michniewicz nie dał żadnego sygnału, że byłby zainteresowany tym zawodnikiem.

W zaistniałej sytuacji można zakładać, że Brazylijczyk celowo wywołał zamieszanie, by zwrócić na siebie uwagę w kontekście rzeczywistego pojawienia się tematu gry w naszych barwach lub utorowania sobie drogi do dużego transferu.

Nie można też wykluczyć, że Kady pomieszał nieco fakty, ponieważ w przeszłości jego agent skontaktował się z Marcinem Matuszewskim z I-N-I Music & Sport Agency, by ten spróbował umieścić Kady'ego w jednym z polskich klubów.

Żaden nie wyraził nim jednak zainteresowania, ale w obliczu posiadania polskich korzeni otrzymał zapewnienie o otrzymaniu ewentualnej pomocy, gdyby chciał uruchomić proces aplikacji o Kartę Polaka czy uzyskanie obywatelstwa, ale nie otrzymał już żadnej odpowiedzi z drugiej strony i niewykluczone, że o to chodziło właśnie Brazylijczykowi.

Niemniej jednak można zamknąć kwestię gry 26-letniego skrzydłowego w naszych barwach, bo takie coś zapewne nigdy nie nastąpi.

Choć warto przyglądać się jego karierze, ponieważ w tym sezonie może pochwalić się pięcioma trafieniami i dziewięcioma asystami w czternastu występach, co sprawia, że wzbudza on zainteresowanie ze strony mocniejszych europejskich drużyn.

***

Brazylijczyk marzy o grze w reprezentacji Polski!? „Chce występować u boku Roberta Lewandowskiego”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy