Brazylijczyk następcą Vidala w Barcelonie?!

Brazylijczyk następcą Vidala w Barcelonie?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Globo Esporte

Barcelona złożyła w ostatnich godzinach propozycję za Matheusa Fernandesa.

Ekipa ze stolicy Katalonii poszukuje nowych graczy, który wprowadzą do zespołu większą rywalizację. Jeden z priorytetów transferowych na styczeń ma być pozyskanie zawodnika, który wzmocni rywalizację w środku pola. Z mistrzem Hiszpanii pożegna się bowiem prawdopodobnie Arturo Vidal.

Działacze doszli do wniosku, że następcą Chilijczyka powinien być ktoś zdecydowanie młodszy. Na docelowy kierunek poszukiwań naznaczona została Brazylia. Tam bowiem występuje Matheus Fernandes.

Zdaniem prasy Barcelona miała złożyć w ostatnich godzinach ofertę za tego zawodnika. Ta ma rzekomo opiewać na sześć milionów euro. Palmeiras jednak na razie nie zdążyło się do niej ustosunkować. Wydaje się jednak, że kłopoty finansowe, z którymi boryka się klub, mogą skłonić władze do sprzedaży swojego piłkarza.

Problemem w tej sprawie może być jednak fakt, że wspomniana ekipa ma wyłącznie 75 procent praw do karty Fernandesa. Reszta należy do jego byłego pracodawcy, a więc Botafogo. Oznacza to, że mistrzowie Hiszpanii kwestię operacji będą musieli przedyskutować z oboma podmiotami.

Barcelona ma nadzieję, że uda jej się pozyskać 21-latka. Pion sportowy katalońskiego klubu doskonale go zna i przygląda mu się od 2017 roku.

Według skautów jest to piłkarz, który do tej pory nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności. Te może dopiero zaprezentować, jeśli trafi pod opiekę odpowiedniego sztabu szkoleniowego.

Fernandes ma na swoim koncie łącznie 74 występy w lidze brazylijskiej. Do tej pory strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował dwie asysty. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy