Brentford zniesmaczony. OFICJALNIE: Komunikat w sprawie Ivana Toneya

Brentford zniesmaczony. OFICJALNIE: Komunikat w sprawie Ivana Toneya fot. Daniel Hambury/Focus Images/MB Media/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Brentford I Arsenal

Brentford wyraził swoje niezadowolenie z zachowania kibiców wobec Ivana Toneya w mediach społecznościowych po meczu Premier League z Arsenalem (1:1).

Brentford przegrywał w sobotę z Arsenalem po golu Leandro Trossarda. Ivan Toney wyrównał w 74. minucie i chociaż z zakończoną przez niego akcją bramkową wiąże się pewna kontrowersja, to dał on cenny punkt swojemu zespołowi.

Niestety już po spotkaniu autor 14 trafień w tym sezonie Premier League był obiektem ataków ze strony kibiców w sieci.

Oto komunikat opublikowany przez Brentford:

„Zaraz po naszym meczu z Arsenalem Ivan Toney otrzymał za pośrednictwem swojego konta na Instagramie lawinę obraźliwych, rasistowskich, bezpośrednich wiadomości. Jesteśmy zniesmaczeni i zasmuceni, że znowu musi się z tym borykać. Nie będziemy tego tolerować i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ścigać zaangażowane w to osoby.

Ivan był obiektem podobnych nadużyć w październiku zeszłego roku, a sprawca ponosi teraz konsekwencje przed sądem. Ile razy to musi się wydarzyć? Wzywamy fanów piłki nożnej na całym świecie, aby cieszyli się współzawodnictwem i rywalizacją, która istnieje między nami, ale jednocześnie szanowali i akceptowali nasze różnice oraz celebrowali różnorodność, która istnieje w całej Premier League. Nie ma miejsca na rasizm” - czytamy.

Do sprawy odniósł się również Arsenal:

„Stoimy za Ivanem Toneyem i współpracujemy z Brentfordem, aby zidentyfikować tych, którzy wysłali rasistowskie obelgi. W Arsenalu potępiamy wszelkie formy dyskryminacji i stosujemy zasadę zerowej tolerancji. Zastosujemy najsilniejsze możliwe działania wobec każdego, kogo możemy zidentyfikować, wysyłającego nienawistne wiadomości” - napisano.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co za występ letniego nabytku Górnika Zabrze! Jan Urban w końcu się doczekał Co za występ letniego nabytku Górnika Zabrze! Jan Urban w końcu się doczekał Były napastnik Rakowa Częstochowa w piątej lidze [OFICJALNIE] Były napastnik Rakowa Częstochowa w piątej lidze [OFICJALNIE] 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy