Brighton zdecydowało w sprawie Modera

Brighton zdecydowało w sprawie Modera fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gazeta Wyborcza

Jakub Moder przeniesie się w styczniu do Brighton & Hove Albion, które postanowiło skrócić wypożyczenie do Lecha Poznań, o czym donosi „Gazeta Wyborcza”.

W ostatnim dniu okna transferowego Brighton dopięło swego i udało mu się pozyskać Jakuba Modera. Polak trafił na Wyspy za rekordową, jak na warunki Ekstraklasy, kwotę jedenastu milionów euro.

Anglicy natychmiast go wypożyczyli do Lecha Poznań, gdzie miał zdobyć cenne minuty. Zastrzeżono jednak, że w styczniu transfer czasowy będzie mógł zostać skrócony, w zamian za ustaloną w umowie gratyfikację finansową.

Z tego prawa Brighton skorzysta, o czym donosi „Gazeta Wyborcza”. Według informacji tego dziennika w tej chwili skauci angielskiego klubu gromadzą wszelkie potrzebne informacje na temat codziennego funkcjonowania Polaka. Chodzi między innymi o jego zwyczaje, a także dietę.

Przedwczesne odejście Modera to zła informacja dla „Kolejorza”. Ekipa prowadzona przez Dariusza Żurawia straci bowiem kluczowego piłkarza w połowie sezonu.

Przed trudnym zadaniem staną teraz przede wszystkim działacze wicemistrza Polski. Ciężko będzie bowiem załatać wyrwę po utracie tak wartościowego i utalentowanego gracza.

21-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 16 spotkań. W tym czasie strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty. Zadebiutował też w reprezentacji Polski, zaliczając do tej pory cztery mecze w biało-czerwonych barwach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy