Brzęczek nie poprowadzi kadry na EURO?!

Brzęczek nie poprowadzi kadry na EURO?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Super Express

Selekcjoner Jerzy Brzęczek może nie poprowadzić reprezentacji Polski na przełożonych Mistrzostwach Europy. Jego przyszłość ma być uzależniona od wyników nadchodzących meczów kadry.

49-letni szkoleniowiec jest związany kontraktem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej do końca czerwca.

Decyzja o pozostawieniu go na stanowisku selekcjonera drużyny narodowej miała być uzależniona od wyniku osiągniętego przez reprezentację na Mistrzostwach Europy.

Te zostały jednak przełożone na następny rok z powodu pandemii koronawirusa i to spowodowało powstanie olbrzymiego dylematu dla władz naszej rodzimej piłkarskiej centrali odnośnie zawarcia nowego kontraktu z Jerzym Brzęczkiem.

Zbigniew Boniek przekonywał nie tak dawno, że obecnie nie jest miejsce, czas i pora, żeby nad tą kwestią się zastanawiać. W ostatnim wywiadzie udzielonym „Super Expressowi” przyznał jednak, że selekcjoner cieszy się jego zaufaniem, ale nie może być pewny przedłużenia kontraktu do końca czerwca 2021 roku.

- Miałem zaufanie do Jurka Brzęczka i mam je nadal. Natomiast powiem tak jak Brunner do Klossa: ja zdania nie zmieniłem, ale zmieniły się okoliczności. Pamiętajmy, że jesienią mamy sporo meczów z silnymi rywalami. A co, gdybyśmy przegrywali wysoko? Mecz po meczu? Tak więc spokojnie z tym tematem, czy z długością przedłużenia - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiele zatem wskazuje na to, że 49-latek pozostanie na zajmowanym stanowisku przynajmniej do końca roku i jego dalsza przyszłość będzie uzależniona od wyników osiąganych przez kadrę w nadchodzących spotkaniach w ramach Ligi Narodów przeciwko Holandii, Włochom oraz Bośni i Hercegowinie, a także przeniesionych na jesień marcowych pojedynków towarzyskich z Finlandią oraz Ukrainą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy