Brzęczek nie poprowadzi kadry na EURO?!

Brzęczek nie poprowadzi kadry na EURO?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Super Express

Selekcjoner Jerzy Brzęczek może nie poprowadzić reprezentacji Polski na przełożonych Mistrzostwach Europy. Jego przyszłość ma być uzależniona od wyników nadchodzących meczów kadry.

49-letni szkoleniowiec jest związany kontraktem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej do końca czerwca.

Decyzja o pozostawieniu go na stanowisku selekcjonera drużyny narodowej miała być uzależniona od wyniku osiągniętego przez reprezentację na Mistrzostwach Europy.

Te zostały jednak przełożone na następny rok z powodu pandemii koronawirusa i to spowodowało powstanie olbrzymiego dylematu dla władz naszej rodzimej piłkarskiej centrali odnośnie zawarcia nowego kontraktu z Jerzym Brzęczkiem.

Zbigniew Boniek przekonywał nie tak dawno, że obecnie nie jest miejsce, czas i pora, żeby nad tą kwestią się zastanawiać. W ostatnim wywiadzie udzielonym „Super Expressowi” przyznał jednak, że selekcjoner cieszy się jego zaufaniem, ale nie może być pewny przedłużenia kontraktu do końca czerwca 2021 roku.

- Miałem zaufanie do Jurka Brzęczka i mam je nadal. Natomiast powiem tak jak Brunner do Klossa: ja zdania nie zmieniłem, ale zmieniły się okoliczności. Pamiętajmy, że jesienią mamy sporo meczów z silnymi rywalami. A co, gdybyśmy przegrywali wysoko? Mecz po meczu? Tak więc spokojnie z tym tematem, czy z długością przedłużenia - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiele zatem wskazuje na to, że 49-latek pozostanie na zajmowanym stanowisku przynajmniej do końca roku i jego dalsza przyszłość będzie uzależniona od wyników osiąganych przez kadrę w nadchodzących spotkaniach w ramach Ligi Narodów przeciwko Holandii, Włochom oraz Bośni i Hercegowinie, a także przeniesionych na jesień marcowych pojedynków towarzyskich z Finlandią oraz Ukrainą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy