Brzęczek o grze trzema napastnikami, Recy i Błaszczykowskim

Brzęczek o grze trzema napastnikami, Recy i Błaszczykowskim
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy Nas Piłka

Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej wypowiedział się na kilka spraw dotyczących reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni lada moment rozpoczną eliminacje Mistrzostw Europy 2020. Już w czwartek podopieczni Brzęczka zmierzą się w Wiedniu z Austrią. W niedzielę czeka ich z kolei starcie z Łotwą. Spotkanie odbędzie się w Warszawie. W grupie G są jeszcze Izrael, Macedonia i Słowenia.

W trakcie konferencji prasowej selekcjoner wypowiedział się m.in. na temat powołań dla Arkadiusza Recy i Jakuba Błaszczykowskiego, a także gry trójką napastników.

- Maciejowi Rybusowi odnowił się uraz, który miał na jesieni. Wrócił do treningów, ale nie zagrał w oficjalnym meczu. Stąd powołanie Arkadiusza Recy. Jego statystyki nie są imponujące, ale zwracając uwagę na jego dyspozycję i charakterystykę, to zawodnik, którego szukaliśmy. Dla nas to ważne. Podjęliśmy wspólnie decyzję ze sztabem, żeby go powołać. Mam nadzieję, że z Arkiem będzie podobna sytuacja co z Jankiem Bednarkiem, który też później zaczął grać. Później na tym skorzystała reprezentacja.

- Myślę, że Kuba jest w takim stanie fizycznym, w jakim nie był od dawna. Mamy wgląd w jego badania wyników wydolnościowych. Także z ostatnich lat. Pod tym względem jest na bardzo wysokim poziomie. Od dawna takiego etapu nie osiągnął. Powrót do Ekstraklasy i regularna gra w lidze była dla mnie bardzo ważna. Z każdym meczem widać wzrost jego pewności siebie.

- Gra trzema napastnikami? Kwestią podstawową jest czas, który mamy do dyspozycji. Przy dłuższym zgrupowaniu można przećwiczyć te warianty. Trzeba przyjmować strategię tego, co może później wydarzyć się na boisku. Przyjmując wariant grania trzema napastnikami w pierwszym składzie i w którymś momencie tracimy gola, gra się nie układa. I co wtedy? Mam ściągać jednego z nich przegrywając? Nie będzie to do końca logiczne. Trzeba wiedzieć, że nie liczba ofensywnych zawodników będzie decydowała.

- Problemem jest to, jak wykorzystać potencjał tych zawodników z meczów klubowych i przenieść to na reprezentację. Naszym zadaniem jest stworzenie ekipy, która będzie rozumiała się na boisku i odpowiednio na nim działała - przyznał Brzęczek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy