Buffon o przegonieniu Maldiniego w liczbie występów: Jeszcze kilka lat temu nie myślałem, że to możliwe

Buffon o przegonieniu Maldiniego w liczbie występów: Jeszcze kilka lat temu nie myślałem, że to możliwe
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TuttoMercatoWeb

Wczoraj Juventus pokonał SPAL 2013 2:0, a pełne 90 minut w drużynie zwycięskiej rozegrał Gianluigi Buffon. W ten sposób golkiper „Starej Damy” pobił rekord należący do Paolo Maldiniego.

Ubiegłego lata 41-latek wrócił do Turynu i podpisał kontrakt gwarantujący mu przynajmniej dziesięć występów w koszulce Juventusu. To o tyle istotne, że 176-krotny reprezentant Italii chce zapisać się na kartach historii jako rekordzista pod względem liczby spotkań we włoskim calcio, a na tym polu do niedawna liderem był Paolo Maldini.

Legendarny defensor Milanu został bowiem wczoraj przegoniony przez Gianluigiego Buffona. Bramkarz „Starej Damy” najprawdopodobniej na tym nie poprzestanie i teraz będzie celował w pobicie rekordu występów w Serie A. Tym bardziej, że jak sam zapowiada, znajduje się w świetnej formie fizycznej.

– Czuję dumę i satysfakcję, że zdołałem osiągnąć ten rekord. Jestem podwójnie szczęśliwy, bowiem dokonałem tego mając na karku blisko 42 lata i będąc w zaskakująco dobrej kondycji. Jeszcze sześć czy siedem lat temu nie myślałem, że to możliwe. Życie pod pewnymi względami naprawdę mnie oszczędzało, to z pewnością cieszy. Wiem jednak, że miałem w tym spory udział – oświadczył.

W następnej kolejce ligowej Juventus zagra na wyjeździe z Interem Mediolan, a Gianluigi Buffon już teraz zapowiada, że będzie to mecz dwóch drużyn walczących o Scudetto.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy