Bukayo Saka z dużym osiągnięciem. Najmłodszy od 46 lat

Bukayo Saka z dużym osiągnięciem. Najmłodszy od 46 lat fot. Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Antoni Obrębski
Źródło: Sky Sports

Wykorzystując w 41. minucie meczu z West Hamem rzut karny, Bukayo Saka stał się najmłodszym graczem Arsenalu od 46 lat, który dobił do bariery 50 bramek.

Bukayo Saka w rywalizacji z West Hamem United podwyższył wynik na 2:0 dla „Kanonierów”. Zdobył tym samym swoją 50. bramkę dla Arsenalu.

Saka jest najmłodszym graczem londyńczyków, który dobił do tej bariery od 1978 roku, kiedy uczynił to Frank Stapleton. Irlandczyk strzelił w Arsenalu 81 bramek.

Bukayo Saka swojego pierwszego gola dla „The Gunners” zdobył 19 września 2019 w rozgrywkach Ligi Europy przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. W tamtym spotkaniu zanotował również dwie asysty. Arsenal wygrał 3:0.

W aktualnym sezonie 2023/2024 jest to dla Anglika dziewiąty gol w lidze, a dwunasty we wszystkich rozgrywkach.

Pierwsza połowa w meczu z West Hamem w jego wykonaniu była piorunująca. Oprócz bramki zanotował dwa kluczowe podania, wywalczył rzut karny, wykreował jedną sytuację bardzo dobrej jakości.

Do przerwy Arsenal prowadzi 4:0 po golach kolejno: Williama Saliby, Bukayo Saki, Gabriela Magalhaesa i Leandro Trossarda.

Przy takim wyniku „Kanonierzy” zrównują się punktami z Manchesterem City, który ma jeden mecz mniej. West Ham zajmuje ósmą lokatę w tabeli, ma tyle samo punktów co siódme Newcastle United.