Bundesliga: Przełomowe porozumienie. Kluby otrzymają pieniądze z praw telewizyjnych

Bundesliga: Przełomowe porozumienie. Kluby otrzymają pieniądze z praw telewizyjnych
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Deutsche Fussball Liga (DFL), czyli spółka zrzeszająca kluby biorące udział w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Niemczech, porozumiała się ze stacją Sky w kwestii wypłaty ostatniej transzy z tytułu praw telewizyjnych - poinformował „Bild”.

Wszystko na to wskazuje, że sezon piłkarski w Niemczech zostanie wkrótce wznowiony i dlatego przedstawiciele DFL mieli mocną kartę przetargową w rozmowach prowadzonych z szefostwem stacji Sky w sprawie przelania przez nich ostatniej transzy klubom z Bundesligi i 2. Bundesligi z tytułu posiadania praw telewizyjnych do transmitowania niemieckich rozgrywek.

Wspomniany nadawca był zobligowany do przekazania im łącznej sumy w wysokości 225 milionów, ale w związku z obecnie panującą sytuacją miał prawo odstąpić od wcześniejszych ustaleń. Dlatego w toku prowadzonych negocjacji zgodził się jednak ostatecznie wysłać zespołom nieco mniejszą sumę, która trafi na ich konto jeszcze w kwietniu.

Decyzja władz Sky może okazać się zbawienna dla mniej zamożnych klubów, którym groziło ogłoszenie bankructwa.

Dziennikarze „Bilda” dodają także, że Deutsche Fussball Liga prowadzi rozmowy z pozostałymi podmiotami posiadającymi prawa do pokazywania rozgrywek Bundesligi i 2. Bundesligi.

Według posiadanych przez nich informacji, telewizje ARD i ZDF są gotowe podążyć drogą Sky i przyspieszyć wypłatę ostatniej raty w wysokości 40 milionów euro. Aż tak skora do pójścia na znaczące ustępstwa nie jest za to platforma DAZN, która w dalszym ciągu nie przejawia chęci do przelania 20 milionów euro.

AKTUALIZACJA

Deutsche Fussball Liga zaprzeczyła osiągnięciu porozumienia ze Sky, ale jednocześnie potwierdziła, że prowadzi zaawansowane rozmowy ze stacją w sprawie wypłaty ostatniej transzy z tytułu praw telewizyjnych.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! David Silva o krok od nowego klubu. Porozumienie możliwe na dniach! Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach Wisła Kraków: Kim jest Adi Mehremić? Bałkański charakter po przejściach AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] AC Milan sięga po utalentowanego defensora [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Nathan Aké w Manchesterze City OFICJALNIE: Nathan Aké w Manchesterze City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy