Bundesliga: Ramowy plan rozgrywek. Krótka przerwa zimowa!

Bundesliga: Ramowy plan rozgrywek. Krótka przerwa zimowa!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DFB

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ogłosił ramowy terminarz rozgrywek Bundesligi na sezon 2020/2021.

Nasi zachodni sąsiedzi jako pierwsi wznowili piłkarskie zmagania z liczących się rozgrywek europejskich w obliczu panującej pandemii i dlatego jako pierwsi zdołali nadrobić wszystkie zaległości wynikające z przerwania sezonu, który został zamknięty 4 lipca i zakończył się zdobyciem podwójnej korony przez Bayern Monachium - mistrz oraz zdobywca krajowego pucharu.

Niemcy nie potrzebowali zbyt wiele czasu na ustalenie ram nowy rozgrywek, a te będą się toczyć ponownie w wyjątkowych warunkach ze względu na obecność koronawirusa oraz fakt, że w czerwcu przyszłego roku odbędą się przełożone Mistrzostwa Europy.

Z tego też powodu granie za naszą zachodnią granicą rozpocznie się 11-14 września od spotkań w ramach Pucharu Niemiec. Z kolei trzy najważniejsze ligi w kraju ruszą tydzień później - 18-21 września.

Pierwsza część sezonu dobiegnie końca 22-23 grudnia, kiedy to zostaną rozegrane mecze w ramach II rundy krajowego pucharu. Tutaj z kolei ostatnia seria gier o punkty odbędzie się nieco wcześniej - 21 grudnia.

Przerwa zimowa będzie tym razem wyjątkowo krótka, ponieważ Bundesliga i 2. Bundesliga wrócą do gry już w pierwszy weekend stycznia 2021 roku i zakończą sezon odpowiednio 22 (Bundesliga) i 23 maja (2. Bundesliga).

Pragniemy również zaznaczyć, że starcie o Superpuchar zostanie rozegrane 30 września, a finał Pucharu Niemiec zaplanowano na 13 maja.

Plan rozgrywek w Niemczech na sezon 2020/2021

Bundesliga

Start - 18-21 września 2020
Koniec rundy jesiennej - 21 grudnia 2020
Początek rundy wiosennej - 1-3 stycznia 2021
Koniec sezonu - 22 maja 2021

Puchar Niemiec

I runda - 11-14 września 2020
II runda - 22-23 grudnia 2020
1/8 finału - 2-3 luty 2021
1/4 finału - 2-3 marca 2021
1/2 finału - 1-2 maja 2021 (jeszcze niepewne)
Finał - 13 maja 2021

Superpuchar Niemiec - 30 września 2020

Więcej na temat: Oficjalnie Bundesliga Niemcy

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy