Bundesliga w tradycyjnej telewizji?! NENT Group odpowiada

Bundesliga w tradycyjnej telewizji?! NENT Group odpowiada fot. Viaplay
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Wirtualne Media | Sportowe Fakty

Portale „Wirtualne Media” oraz „Sportowe Fakty” skontaktowały się z przedstawicielami NENT Group w sprawie transmisji Bundesligi. Na ten moment trudno oczekiwać, byśmy obejrzeli ligę niemiecką w tradycyjnej telewizji.

Od sierpnia na polski rynek wchodzi NENT Group ze swoją platformą streamingową Viaplay. Kibice piłkarscy będą mogli tam oglądać między innymi Bundesligę, a także Ligę Europy i Ligę Konferencji. W ramach abonamentu zyskamy też dostęp do kilku tysięcy filmów oraz seriali.

Duże wątpliwości budzi kwestia streamów. Do tej pory mogliśmy się przyzwyczaić, że największe ligi piłkarskie dostępne są w tradycyjnej telewizji, nawet jeśli prawa są rozdzielone pomiędzy różnych operatorów. Fani niemieckiej piłki będą musieli dostosować się jednak do zupełnie nowych realiów. W rozmowie z „Wirtualnymi Mediami” Nicholas Smith, dyrektor do spraw komunikacji NENT Group, wyjawił, że na ten moment operator nie planuje uruchamiać w polskiej telewizji popularnych w Skandynawii kanałów „V-Sport”.

„Sportowe Fakty” porozmawiały za to z Peterem Norrelundem, dyrektorem sportu NENT Group, by dowiedzieć się, czy istnieje chociaż szansa na współpracę z którymś z tradycyjnych nadawców. Mogłoby to działać podobnie jak ostatnimi czasy, kiedy Eleven podzieliło się licencją z Canal+, dzięki czemu obie stacje równolegle mogły pokazywać mecze Bundesligi.

- Oczywiście, nie możemy niczego wykluczyć, ponieważ mówimy o sprawach biznesowych, ale odpowiem tak: najbardziej realny scenariusz jest taki, że Bundesliga będzie w Viaplay na wyłączność - stwierdził Norrelund.

- Mamy wszystkie narzędzia, aby pokazać Bundesligę na poziomie, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Mój cel jest taki: gdy polski widz usiądzie w sierpniu, by obejrzeć mecz Bundesligi na naszej platformie, to chciałbym, żeby powiedział „wow!”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy