Bundesliga: Wamangituka popisał się niesportowym zachowaniem? Kongijczyk upokorzył Werder [WIDEO]

Bundesliga: Wamangituka popisał się niesportowym zachowaniem? Kongijczyk upokorzył Werder [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Eleven Sports

Silas Wamangituka wpisał się dwukrotnie na listę strzelców w starciu VfB Stuttgart z Werderem Brema (2:1). Sposób oraz styl drugiej ze zdobytych bramek przez Kongijczyka wywołał jednak duże poruszenie w mediach, które finalnie mogło nawet nie zostać uznane przez sędziego.

Ekipa z Mercedes-Benz Arena odniosła niezwykle ważne ligowe zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem w tabeli i dzięki temu przybliżyła się do zespołów zamieszanych w walkę o zajęcie jednego z miejsc gwarantujących udział w europejskich pucharach.

„Szwaby” zgarnięcie cennego kompletu punktów zawdzięczają zdobywcy dwóch bramek - Silasowi Wamangituce, który najpierw wykorzystał jedenastkę, a później w doliczonym czasie gry fatalne nieporozumienie pomiędzy defensorem a bramkarzem Werderu Brema.

Dzięki temu Kongijczyk miał przed sobą pustą bramkę i dostojnym krokiem doprowadził futbolówkę do przekroczenia linii.

Cała sytuacja trwała kilka sekund, co bardzo mocno wzburzyło Davie'ego Selke, który posądził przeciwnika o niesportowe zachowanie. Sędzia nie do końca przyznał mu rację, ponieważ przepisy pozwalają mu przy tego typu wydarzeniu przerwać akcję i ukarać piłkarza żółtą kartką.

Co prawda arbiter wymierzył takowe napomnienie 21-latkowi, ale za udział w lekkiej przepychance z wyżej wymienionym zawodnikiem, który kilka chwil później zdobył honorową bramkę dla Werderu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy