Byli piłkarze składają życzenia Górnikowi Zabrze. Préjuce Nakoulma nadal potrafi mówić po polsku [WIDEO]

Byli piłkarze składają życzenia Górnikowi Zabrze. Préjuce Nakoulma nadal potrafi mówić po polsku [WIDEO] fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze obchodzi swoje 75. urodziny i z tej okazji na klubowych social mediach pojawiły się filmiki, w których byli piłkarze „Trójkolowych” składają mu życzenia.

Górnik Zabrze to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Na jego koncie znajduje się 14 krajowych mistrzostw, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar. Na uwagę zasługuje też jego sukces na arenie międzynarodowej. Aktualnie ekscytujemy się, kiedy zespołowi z naszego kraju uda się awansować do następnej rundy europejskiego pucharu, a w 1970 roku zabrzanie byli o krok o zdobycia Pucharu Zdobywców Pucharów. Lepszy od nich okazał się Manchester City, który wygrał finał rozgrywany na wiedeńskim Praterze 2:1.

W ostatnich dniach ten zasłużony klub obchodził swoje 75-lecie istnienia, bo za datę założenia Górnika przyjmuje się 14 grudnia 1948 roku.

Piłkarze podołali urodzinowemu wyzwaniu, bo wczorajsze spotkanie z Wartą Poznań pewnie wygrali 3:0. Na wysokości zadania stanęli również kibice, którzy przygotowali efektowną oprawę. Wykazali się również zarządzający klubowymi social mediami, bo zorganizowali filmiki z życzeniami od byłych zawodników śląskiego klubu.

Wideo pojawiło się zarówno od tych, którzy jeszcze nie dawno grali w klubie, czyli Szymona Włodarczyka czy Krzysztofa Kubicy, ale też od tych z przeszłości, czyli Łukasza Skorupskiego i Tomasza Hajto.

Największe zainteresowanie wzbudziły jednak filmiki od zagranicznych zawodników, którzy pokusili się o zaprezentowanie, ile jeszcze pamiętają z naszego języka.

Pojawiły się życzenia od Préjuce'a Nakoulmy. Emerytowany 36-latek grał w Górniku w latach 2011-2014 i oprócz świetną grą, zasłynął również ikonicznym „Będę go zjadł” na temat otrzymanego koguta dla zawodnika meczu. Okazuje się, że Burkińczyk nadal dobrze pamięta nasz język!

Wideo pojawiło się również od Igora Angulo. Hiszpan występował w Zabrzu przez cztery sezony i stał się jednym z najlepszych strzelców w Ekstraklasie. 39-latek dla Górnika zdobył 88 bramek i zaliczył 21 asyst w 154 spotkaniach.

O Zabrzu nie zapomniał również Jesús Jiménez, który aktualnie występuje w FC Dallas. Hiszpan grał w Polsce przez trzy i pół roku, a przez ten czas zdołał 43 razy wpisać się na listę strzelców i 25-krotnie asystować kolegom.

Na uwagę zasługuje jeszcze wideo od Erika Grendela. Słowak występował w Górniku w latach 2015-2018 i zanotował dla niego 54 występy. Może nie należał do gwiazd drużyny, ale pięknymi życzeniami na pewno sprawił, że kibice będą go dobrze wspominać.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy