Były gracz Liverpoolu otwarcie opowiedział o problemach, z którymi zmagał się po zakończeniu kariery

Były gracz Liverpoolu otwarcie opowiedział o problemach, z którymi zmagał się po zakończeniu kariery fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Ben Heath Podcast

Danny Murphy, będąc gościem Ben Heath Podcast, ujawnił, że przez pewien czas po przejściu na sportową emeryturę był uzależniony od narkotyków.

- Kiedy grasz w piłkę nożną, adrenalina i dopamina sprawiają, że myślisz bardziej przyszłościowo i jesteś pełen energii. Po zakończeniu kariery wszelkie trudności nagle stają się ogromne. Chodzi o kwestie finansowe, podatkowe, relacje z bliskimi – wspominał 47-latek.

- Dlatego zażywałem kokainę i paliłem marihuanę. Mogłem dzięki temu żyć bez alkoholu.

- Przez jakiś czas byłem jednak uzależniony od kokainy. Doszedłem do momentu, w którym myślałem, że bez niej nie da się nic zrobić. Na początku wydaje ci się, że sobie z tym poradzisz. Najpierw możesz ją brać raz w tygodniu, następnie dwa razy, potem dajesz sobie dodatkowy trzeci dzień.

- Uczestniczyłem później w terapii indywidualnej i grupowej. Kiedy otrzymałem pomoc, zacząłem rozumieć pewne zachowania i wzorce. Poznałem ludzi, którzy przez to przeszli.

- Podczas terapii musisz się zaangażować, być przygotowanym na głębokie przeżycia. Nie każdemu się to udaje, ponieważ czeka cię wtedy emocjonalny rollercoaster.

Danny Murphy grał w Premier League w barwach Liverpoolu, Charlton Athletic, Tottenhamu i Fulham. Największe sukcesy osiągał jako zawodnik „The Reds”. Triumfował wówczas między innymi w Pucharze UEFA, FA Cup i Pucharze Ligi Angielskiej.

Wystąpił również dziewięć razy w reprezentacji Anglii, jednak głównie w meczach towarzyskich.

Po zakończeniu kariery w 2013 roku nawiązał współpracę jako ekspert piłkarski z BBC i talkSPORT.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy