Były gracz Wisły Kraków o krok od drugiego spadku z rzędu

Były gracz Wisły Kraków o krok od drugiego spadku z rzędu fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków walczy o awans do Ekstraklasy, a na przeciwnym biegunie jest Elvis Manu. Ten jest o krok od degradacji z Eredivisie. Dla Holendra będzie to drugi spadek z rzędu.

Wisła Kraków po przeciętnej rundzie jesiennej, na wiosnę spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Do tego stopnia, że na kilka kolejek przed końcem nadal ma realne szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Do niezwykle istotnego starcia z udziałem 13-krotnego mistrza Polski dojdzie w piątek. To właśnie wtedy podopieczni Radosława Sobolewskiego zmierzą się na wyjeździe z liderującym ŁKS-em Łódź.

O ile „Biała Gwiazda” o spadku już właściwie zapomniała, o tyle tego samego o sobie nie może powiedzieć Elvis Manu.

29-latek, który występował pod Wawelem w rundzie wiosennej minionego sezonu, jest o krok od degradacji z Eredivisie. Przebywa on bowiem na wypożyczeniu w siedemnastej drużynie ligi, FC Groningen.

Ekipa ta na cztery kolejki przed końcem ma jedenaście punktów straty do strefy barażowej i wydaje się praktycznie pozamiatane.

Sam Manu pomimo zbliżającego się spadku zapowiada, że chce pozostać w Holandii i pomóc drużynie w walce o awans. Być może w ten sposób przełamie klątwę?

Najpierw jednak FC Groningen powinno wykupić go z Botewa Płowdiw.

Od początku pobytu w Eredivisie były zawodnik Wisły Kraków rozegrał łącznie dziesięć spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy