Camavinga jednak zostanie w Rennes?!

Camavinga jednak zostanie w Rennes?! fot. Eduardo Camavinga [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca | Mundo Deportivo

Hiszpańskie media donoszą, że prawdopodobieństwo zakończenia rozgrywek Ligue 1 na obecnym etapie odwraca sytuację Eduardo Camavingi o 180 stopni. W nowych realiach gracz ten miałby zostać na następny sezon w Rennes.

Dotąd wydawało się, że przyszłość 17-letniego Francuza jest przesądzona. W wyścigu o jego angaż od dłuższego czasu przewodził Real Madryt i to właśnie hiszpańskiemu gigantowi przyczepiano łatkę faworyta. „Królewscy” mieli zapłacić za defensywnego pomocnika około 50 milionów euro, a następnie wypożyczyć go z powrotem do Stade Rennes. Wczoraj jednak francuski rząd zadecydował, że powrót piłkarzy na boiska będzie możliwy dopiero w sierpniu, co niemal na pewno jest równoznaczne z zakończeniem zmagań w Ligue 1 oraz Ligue 2. Hiszpańskie media przeanalizowały wpływ tej decyzji na przyszłość Camavingi.

Według „Marki” oraz „Mundo Deportivo” sytuacja utalentowanego gracza może zmienić się o 180 stopni. Jeśli bowiem sezon zostanie zakończony na obecnym etapie, „Czerwono-Czarni” w zasadzie będę pewni udziału w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a to, rzecz jasna, niesie za sobą spore korzyści finansowe. Właśnie z tego powodu klub mógłby odroczyć sprzedaż reprezentanta „Trójkolorowych” do lat 21 o co najmniej rok.

Z takiego obrotu spraw najbardziej niezadowolony byłby Real Madryt, który ustalił już większość szczegółów przeprowadzki Camavingi na Estadio Santiago Bernabéu. Jeśli zatem rozgrywki we Francji nie zostaną wznowione, niewykluczone, że „Królewscy” z finalizacją transferu będę musieli nieco poczekać, a do tego czasu wartość zawodnika może poszybować w górę.

Defensywny pomocnik w tym sezonie uzbierał 36 występów, zaznaczając swoją obecność trafieniem oraz dwoma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy