Cédric Bakambu kuszony transferem. Na razie napastnikowi nie przeszkadza brak rejestracji w Lidze Mistrzów

Cédric Bakambu kuszony transferem. Na razie napastnikowi nie przeszkadza brak rejestracji w Lidze Mistrzów fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sébastien Denis [Foot Mercato]

Cédric Bakambu od pewnego czasu znajduje się na radarach Fenerbahçe. 31-latek niedawno dowiedział się, że nie uświadczy występów w fazie grupowej Ligi Mistrzów, lecz taka sytuacja nie skłania go do poszukiwania nowego pracodawcy.

W niedzielę wicemistrzowie Francji zamknęli listę zarejestrowanych zawodników do elitarnych rozgrywek. Jak się ostatecznie okazało, na niej nie znalazł się reprezentant Demokratycznej Republiki Konga. Klub ze Stade Vélodrome zalecał napastnikowi znalezienie nowego otoczenia, gdyż zgodnie z zapowiedzią nie miał zamiaru uwzględnić go na najważniejsze mecze.

Priorytetem dla doświadczonego zawodnika było jednak kontynuowanie przygody w Marsylii, aby doświadczyć po raz pierwszy w swojej karierze smaku rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie. Z tego też powodu odrzucił możliwość przenosin do Celty Vigo, choć zdawał sobie sprawę, że spadnie w hierarchii Igora Tudora po przybyciu Alexisa Sáncheza.

Bakambu przybył do Olympique'u zimą tego roku po wieloletniej przygodzie w lidze chińskiej. Za kadencji Jorge Sampaolego został ściągnięty do drużyny bez kwoty odstępnego. Wówczas piłkarz często zaczynał spotkania w pierwszej jedenastce.

W ostatnich tygodniach sytuacja z nim związana uległa znacznej zmianie. W tegorocznej kampanii na murawie znajdował się dotychczas zaledwie trzykrotnie jako zmiennik, spędzając łącznie niespełna 60 minut w rywalizacji o ligowe punkty w Ligue 1.

Pomimo że niedawno prezydent klubu Pablo Longoria publicznie dał wyraz radości z podjętej decyzji przez Bakambu, to za kulisami dalej trwają pracę nad sprzedażą. Transferem zainteresowane jest Fenerbahçe, które w ostatnich dniach okna aktywnie stara się przekonać zawodnika do zmiany decyzji.

W Turcji okres zakupowy na piłkarskim rynku zakończy się wraz z upływem 8 września.

Ogólny bilans napastnika w Olympique'u Marsylia to 24 rozegrane spotkania, okraszone czterema trafieniami i dwiema asystami.

W przeszłości Bakambu występował także w Villarrealu, Bursasporze i Sochaux.

Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa w czerwcu 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy