Cengiz Ünder odchodzi z AS Romy. Reprezentant Turcji o krok od Premier League

Cengiz Ünder odchodzi z AS Romy. Reprezentant Turcji o krok od Premier League fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Cengiz Ünder jest o krok od hitowego transferu. Lukratywną propozycję za Turka złożyło bowiem Leicester City, a AS Roma zamierzają ją przyjąć - informuje Nicolò Schira.

O tym że 23-latek nie zostanie na Stadio Olimpico, wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. Do ustalenia pozostawał jednak kierunek wyjazdu, bo choć gracza łączono z wieloma ekipami, ciągle brakowało konkretów.

Takowe pojawiły się całkiem niedawno, przy okazji rozmów rzymian na temat transferu Arkadiusza Milika. Skrzydłowy miał wziąć udział w wymianie, a SSC Napoli ustaliło już z nim warunki współpracy.

Wówczas do gry włączyła się Hertha, proponując wypożyczenie z opcją kupna. To nie do końca przekonywało władze przedstawiciela Serie A.

Tymczasem, jak podaje Schira, „Wilki” otrzymały ofertę z Anglii. Jej autorem jest Leicester City, które wyraża gotowość do wypożyczenia 21-krotnego reprezentanta Turcji (za trzy miliony euro) z późniejszym obowiązkiem kupna za kwotę 25 milionów euro. Według włoskiego dziennikarza AS Roma zamierza przystać na te warunki.

Jednocześnie dla Cengiza Ündera przygotowano już umowę, która związałaby obie strony do 30 czerwca 2025 roku i gwarantowała piłkarzowi zarobki na poziomie trzech i pół miliona euro za każdy sezon spędzony w Anglii.

Zważywszy na te informacje, wydaje się, że lada moment utalentowany zawodnik wyruszy na Wyspy Brytyjskie, gdzie sfinalizuje całą operację poprzez przejście testów medycznych i złożenie podpisów na dokumentacji.

Nominalny prawoskrzydłowy w drużynie ze stolicy Włoch uzbierał 88 występów, notując 17 trafień i 12 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy