Cezary Kulesza dokonał wyboru? Na placu boju pozostał już tylko jeden kandydat na selekcjonera

Cezary Kulesza dokonał wyboru? Na placu boju pozostał już tylko jeden kandydat na selekcjonera fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Prezes Cezary Kulesza zamierza powierzyć stery nad reprezentacją Polski w ręce Adama Nawałki - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Coraz więcej wskazuje na to, że zamieszanie wywołane przez rezygnację Paulo Sousy ze współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zmierza ku końcowi w postaci ogłoszenia Adama Nawałki nowym-starym opiekunem kadry narodowej.

Doświadczony trener odpowiadał za wyniki „Biało-Czerwonych” w latach 2013-2018 i w tym czasie udało mu się z nimi awansować na Mistrzostwa Europy w 2016 roku (ćwierćfinał) i Mistrzostwa Świata w 2018 roku (faza grupowa).

A teraz ma stanąć przed szansą zameldowania się z reprezentacją po raz drugi na mundialu, o ile uda mu się pokonać w marcowych barażach Rosję oraz zwycięzcę pary Szwecja - Czechy.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” uważa, że 64-latek był od samego początku główny faworytem do objęcia funkcji selekcjonera w oczach prezesa Cezarego Kuleszy.

Ten miał zaplanowane na piątek spotkanie z Nawałką w Krakowie w celu omówienia z nim pierwszych szczegółów nawiązania współpracy. Los sprawił jednak, że obaj panowie wpadli na siebie we czwartek w hotelu w Warszawie i wówczas doszło do nieformalnych rozmów, które szybko ujrzały światło dzienne.

Przedstawicielowi Polskiego Związku Piłki Nożnej nie przypadło to do gustu, dlatego niespodziewanie pojawiła się w mediach kontrkandydatura Marcela Kollera. Miała ona służyć przeciągnięciu negocjacji z byłym selekcjonerem.

Ta sytuacja nie wpłynęła w żadnym stopniu na relacje i rozmowy z 64-latkiem, który ma formalnie objąć po raz drugi stery nad kadrą narodową po przyklepaniu decyzji Kuleszy przez zarząd PZPN-u, który zbiera się 19 stycznia.

Jednocześnie prezes krajowej federacji nie upatruje w osobie Nawałki tymczasowego rozwiązania na baraże i nawiąże z nim współpracę przynajmniej do końca roku, kiedy zostaną rozegrane spotkania w ramach Ligi Narodów oraz wspomniane Mistrzostwa Świata w Katarze.

***

Reprezentacja Polski: Tak będzie wyglądał sztab Adama Nawałki

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023 OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy