Cezary Kulesza: Fernando Santos będzie mieszkał w Warszawie

Cezary Kulesza: Fernando Santos będzie mieszkał w Warszawie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, skomentował wybór Fernando Santosa na nowego selekcjonera reprezentacji biało-czerwonych.

Następcą Czesława Michniewicza został Portugalczyk. Kontrakt podpisał Fernando Santos, czyli były opiekun reprezentacji Grecji oraz Portugalii.

Jak przekazał Cezary Kulesza, jego doświadczenie oraz dostępność na rynku miała kluczowe znaczenie przy wyborze.

– Trener, który prowadził już dwie reprezentacje. (…) Osiągnął z reprezentacją Portugalii mistrzostwo Europy, również wygrał Ligę Narodów. Pracował z bardzo dobrymi piłkarzami, można powiedzieć z gwiazdami – oświadczył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Santos poświęci swój czas, bo będzie mieszkał w Warszawie. Przeprowadza się tutaj na stałe, z całą rodziną. Będzie również pomagał w programie szkolenia młodzieży, co jest dla nas bardzo istotne – wyznał.

– Wierzę w to, że trener wniesie bardzo dużo dobrego do naszej reprezentacji, ale nie tylko, również do całej polskiej piłki – dodał.

Nim zatrudniony został Michniewicz, funkcję sprawował Paulo Sousa, którego krytykowano za to, że w Polsce jest jedynie gościem.

Już po przedstawieniu Santosa w roli selekcjonera, Kulesza otrzymał pytanie o kryteria, którymi się kierował.

– Chcieliśmy trenera, który ma w swoim bagażu sukcesy, prowadził już reprezentację. Celem numerem na dzień dzisiejszy jest awans naszej kadry na mistrzostwa Europy – stwierdził.

Pierwszym rywalem biało-czerwonych w walce o wyjazd do Niemiec będą Czechy. Mecz zaplanowano na 24 marca.

68-latek wywalczył awanse na trzy ostatnie mistrzostwa Europy. W 2012 roku zrobił to z Grecją, a następnie wprowadzał na turnieje Portugalczyków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy