Cezary Kulesza: Jest trzech realnych kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Cezary Kulesza: Jest trzech realnych kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: SportoweFakty.wp.pl

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza przyznał na łamach SportoweFakty.wp.pl, że zostało trzech kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji.

Piątek rozpoczął się od informacji sugerujących, że już bardzo blisko powrotu do reprezentacji Polski jest Adam Nawałka. Nowe światło na sprawę rzucił jednak „Przegląd Sportowy”, podając, iż wcale nie jest ona tak zaawansowana, a aktualnie numerem jeden na liście prezesa PZPN-u jest 61-letni Szwajcar Marcel Koller - w przeszłości trener między innymi VfL Bochum, reprezentacji Austrii oraz FC Basel.

Jak skomentował to Kulesza?

- Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski. Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz wybieram już w bardzo wąskim gronie. (…) Spośród trzech kandydatów zostanie wybrany selekcjoner. Etap wstępnego rozpoznania rynku już dawno za mną. Przy ostatecznej decyzji liczyć się będą wyłącznie kwestie takie jak kompetencje, wizja czy determinacja - powiedział prezes federacji na łamach SportoweFakty.wp.pl, podkreślając, że pośpiech przy wyborze nowego opiekuna kadry jest złym doradcą.

Kulesza nie zdradził nazwisk, ale biorąc pod uwagę wpis na Twitterze Sebastiana Staszewskiego z Interia.pl, w trójce kandydatów są wspomniani Koller oraz Nawałka, a także jeszcze jeden polski szkoleniowiec. Jego nazwisko nie padło.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy