Cezary Kulesza: Jestem dumny z drużyny, z bycia prezesem i Polakiem

Cezary Kulesza: Jestem dumny z drużyny, z bycia prezesem i Polakiem fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Cezary Kulesza nie zaliczył spokojnego rozpoczęcia pracy na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Teraz może czuć wielką satysfakcję z obsadzenia Czesława Michniewicza w roli selekcjonera po niespodziewanym odejściu Paulo Sousy w związku z wygraniem barażu o mundial ze Szwecją (2:0).

59-letni działacz musiał od początku swojej kadencji mierzyć się z poważnymi kłopotami związanymi z pierwszą reprezentacją Polski. Wszystko rozpoczęło się od wyrażenia chęci do zerwania obowiązującego kontraktu przez Paulo Sousę, który prowadził zakulisowe rozmowy z Flamengo i porozumiał się z brazylijskim klubem w kwestii natychmiastowego objęcia nad nim sterów.

PZPN poczuł się głęboko rozczarowany postawą Portugalczyka, ale doprowadził do rozstania z nim na swoich zasadach i następnie rozpoczął gorączkowe poszukiwania jego następcy. Te zakończyły się po wielu tygodniach spekulacji poprzez zatrudnienie Czesława Michniewicza.

Były trener między innymi młodzieżowej kadry czy Lecha Poznań i Legii Warszawa nie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie zespołu do rywalizacji, ale koniec końcu poprzez wykluczenie Rosji z baraży oraz pokonanie Szwecji udało mu się osiągnąć zamierzony cel w postaci wywalczenia awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Radości z zaistniałego faktu nie ukrywał na gorąco po zakończeniu pojedynku wspomniany Cezary Kulesza.

- Jestem szczęśliwy z powodu zatrudnienia Czesława. Pokazał, że ta drużyna jest gotowa do tego, aby pojechać do Kataru i osiągnął z nią ten cel. Jestem dumny z drużyny, z bycia prezesem i Polakiem. Widzieliśmy, jak stadion reagował. Kibicom był potrzebny taki sukces. Jeszcze nie tak dawno patrzyliśmy jak ten mundial się od nas oddał po odejściu Sousy i przez inne problemy. Teraz jestem szczęśliwy i co mogę więcej powiedzieć - zaczął prezes PZPN-u, który ma za sobą już pierwszą rozmowę z piłkarzami.

- Byłem w szatni. Pogratulowałem awansu. Były śpiewy, euforia i wszystko. Atmosfera w zespole jest budująca przed Katarem - dodał 59-latek.

- W mojej dotychczasowej siedmiomiesięcznej kadencji miałem praktycznie potoczne „ciężary”, co parę tygodni. Razem z moim zespołem daliśmy jednak radę. Cieszę się z wygranego meczu, bo pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przeciwstawić się silnej drużynie i możemy o coś powalczyć na mundialu - zakończył Kulesza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy