Cezary Kulesza „zagrał va banque”. To będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski

Cezary Kulesza „zagrał va banque”. To będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport.pl

Marek Papszun nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Ostateczny wybór padł na Michała Probierza, o czym informuje Kuba Seweryn z portalu Sport.pl.

Cezary Kulesza ponownie podpali polskie społeczeństwo. Jak podaje Kuba Seweryn z portalu Sport.pl, jutro na specjalnej konferencji prasowej prezes ogłosi nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Będzie nim Michał Probierz.

Głowa Polskiego Związku Piłki Nożnej zagra zatem odważnie, na przekór tłumom. W oczach wielu to Marek Papszun, odnoszący na przestrzeni ostatnich lat sukcesy z Rakowem Częstochowa, powinien otrzymać nominację.

Jak podawał wcześniej „Przegląd Sportowy Onet”, 49-latek od kilku dni nie kontaktował się jednak z prezesem i przebywał na urlopie.

Kulesza postawił na opcję, która raczej nie przypadnie do gustu opinii publicznej. Chciał mieć jednak na tak ważnym stanowisku swojego człowieka. Nadal pamięta o udanych latach z Probierzem w Jagiellonii Białystok, gdy walczyli razem o mistrzostwo Polski.

Charakter szkoleniowca z Bytomia ma zdaniem prezesa idealnie pasować do sytuacji, w której znajduje się polska kadra.

Probierz podpisze kontrakt do lipca 2024 roku, a więc teoretycznie do końca Mistrzostw Europy. Głównym celem następcy Fernando Santosa będzie awans na niemiecką imprezę, nawet z pomocą marcowych baraży.

W nowym sztabie trenerskim ma znaleźć się opiekun kadry do lat 17, Marcin Włodarski.

Konferencja z wyboru selekcjonera odbędzie się jutro (20 września). Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube'owym Łączy nas piłka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy