CFR Cluj oszukany przy transferze Traoré do Anży?

CFR Cluj oszukany przy transferze Traoré do Anży?
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Izvestia.ru

CFR Cluj, były klub Laciny Traoré, chce zbadania jego transferu z Kubani do Anży. Rumuni uważają, że kwota podana przez klub z Krasnodaru w dokumentach jest zaniżona w stosunku do rzeczywistej.

FIFA rozważy skargę CFR Cluj na Kubań Krasnodar. Roszczenie spowodowane jest brakiem pełnej płatności za transfer Iworyjczyka.

Według umowy strona rumuńska miała otrzymać 10% od następnego transferu Traoré, czyli tego do Anży, jeżeli kwota za napastnika wyniesie więcej niż cztery miliony euro. Jednak po związaniu się piłkarza z nowym klubem Cluj otrzymał informację, że Kubań otrzymała mniej niż wspomniana suma, w związku z tym Cluj nie należy się wynagrodzenie.
 
- W FIFA jest rozpatrywana nasza skarga. Chcemy chronić interesy klubu. Mieliśmy umowę z Kubanią, jej warunki nie zostały spełnione – potwierdził dyrektor wykonawczy CFR, Razvan Zamfir.
 
Do dyspozycji jest dokument z 31 października 2012 roku, który otrzymali Rumuni od Rosjan. Informowali oni swoich partnerów o transferze Traoré do Anży, a także jego kwocie. Ponadto pochwalili się, że otrzymają 50% z kolejnego transferu zawodnika.
 
Zimą 2011 roku Traoré trafił do Krasnodaru za sześć milionów euro. W pierwszym roku stał się gwiazdą Kubani i jednym z trzech najlepszych strzelców ligi rosyjskiej. 
 
Według wielu źródeł prawdziwa kwota transferu miała wynieść aż 18 milionów euro, a nie tak jak twierdzą przedstawiciele klubu z Krasnodaru mniej niż cztery. Jeżeli okaże się, że Kubań faktycznie oszukała, to FIFA może jej zakazać transferów na kilka sezonów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy