Chce kupić Górnika Zabrze. Kluczowa rola Lukasa Podolskiego

Chce kupić Górnika Zabrze. Kluczowa rola Lukasa Podolskiego fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Na łamach SportoweFakty.wp.pl pojawił się wywiad z Thomasem Hanslą, który przyznał wprost, że chce kupić Górnika Zabrze.

Temat przejęcia Górnika Zabrze przez nowego właściciela ciągnie się od dawna. Przez ten czas media wymieniły kilka podmiotów rzekomo zainteresowanych przejęciem klubu, ale ten cały czas jest w rękach miasta. Przy okazji ostatniego meczu  z Rakowem Częstochowa w Ekstraklasie sympatycy drużyny prowadzonej przez Jana Urbana mieli krótki przekaz do prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, skandując „Mańka-Szulik oddaj Górnik!”.

Piotr Koźmiński już parę tygodni temu informował o nowym chętnym na zakup Górnika. Teraz wyjaśniło się, że chodzi o Thomasa Hanslę, który urodził się w Rudzie Śląskiej, ale mieszka w Niemczech. Jest kibicem zabrzańskiej drużyny.

52-letni biznesmen to założyciel i właściciel firmy z branży motoryzacyjnej Key Solutions, która współpracuje z Lucid Motors, Mercedesem, Porsche, Volkswagenem, Maseratti czy Volvo. Działa w Niemczech, Polsce, Czechach i Stanach Zjednoczonych. To główny biznes Hansli, ale ma też inne.

- Tak, to prawda. Chcę kupić Górnika. Myślę, że mam wystarczającą wiedzę, doświadczenie i kontakty. Oczywiście, tego nie da się zrobić od razu. Trzeba iść krok po kroku, w moim przypadku to byłby projekt wieloletni. Ale jestem bardzo zainteresowany przejęciem klubu - przyznał biznesmen, który zna się z Lukasem Podolskim od czasów jego gry w Bayernie Monachium.

Jaką odegrałby on rolę przy potencjalnym przejęciu klubu?

- Kluczową. Lukas Podolski to marka światowa i według mnie Górnik nie wykorzystał w stu procentach jego potencjału. Lukas mówił o tym, że chciałby zostać w Górniku po zakończeniu kariery, już w innej roli. Byłoby głupio, gdyby taka marka nie została maksymalnie wykorzystana dla dobra klubu - powiedział Hansla (więcej TUTAJ).

52-latek podkreślił, że rozmawiał z Mańką-Szulik na przełomie lipca i sierpnia. Liczy na dalszy dialog. Klub chciałby przejąć jak najszybciej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy