Chelsea: Jorginho wyróżniony. OFICJALNIE: Reprezentant Włoch drugim kapitanem drużyny

2019-10-06 10:36:52; Aktualizacja: 4 lata temu
Chelsea: Jorginho wyróżniony. OFICJALNIE: Reprezentant Włoch drugim kapitanem drużyny Fot. Chelsea FC
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Chelsea FC

Frank Lampard potwierdził, że w tym sezonie rolę drugiego kapitana w zespole Chelsea powierzył Jorginho.

W sezonie 2017/2018 opaskę kapitańską w „The Blues” nosił Gary Cahill, jednak kiedy do klubu przybył Maurizio Sarri, zmienił jej właściciela i powierzył miano lidera Césarowi Azpilicuecie. I tak już zostało. Obecnie jednak zespołem zarządza Frank Lampard, który nie tak dawno przyznał, że zdecydował się powierzyć miano wicekapitana Włochowi Jorginho.

Ta decyzja jest o tyle zaskakująca, że 27-latek gra na Stamford Bridge dopiero o 2018 roku, podczas gdy w drużynie są m.in. Willian (rozgrywa swój siódmy sezon), Marcos Alonso czy N'Golo Kanté (obaj w drużynie od 2016 roku).

– Mogę potwierdzić, że Jorginho jest obecnie naszym wicekapitanem. Od początku sezonu jasne było, że to Azpilicueta będzie pierwszym kapitanem, i myślę, że jego profesjonalizm i kariera mówią same za siebie. Z kolei Jorginho posiada ogromny charakter i jest naszym motorem napędowym. Widać to bardzo wyraźnie na boisku. Taka jest obecna sytuacja – zdradził Anglik na konferencji prasowej.

– Posługiwanie się językiem angielskim jest oczywiście dodatkowym atutem. Zawsze staramy się w tym pomagać, gdy tylko pojawią się nowi gracze w zespole, ponieważ komunikacja jest kluczowa na boisku i poza nim – dodał.

– Jorginho przekracza granice, ponieważ czasami zdarza się tak, że zawodnicy nie wychodzą poza swoją grupę, w której doskonale się komunikują. Jego to nie dotyczy. Jest liderem zarówno na boisku, jak i poza nim – zakończył.

Jorginho jak dotąd w koszulce Chelsea rozegrał 64 mecze, w których strzelił cztery gole i zanotował asystę.