Chelsea: Kanté zwolniony z zajęć treningowych. Francuz obawia się o bezpieczeństwo

Chelsea: Kanté zwolniony z zajęć treningowych. Francuz obawia się o bezpieczeństwo fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

N'Golo Kanté nie wziął udziału w środowych zajęciach w ośrodku treningowym Chelsea po tym, jak wyraził swoje zmartwienie sytuacją dotyczącą wznowienia rozgrywek w dobie panującej pandemii koronawirusa - poinformował „The Telegraph”.

Reprezentant Francji rozpoczął przygotowania do powrotu Premier League razem z pozostałymi członkami zespołu „The Blues” i pojawił się we wtorek w ośrodku treningowym londyńskiego klubu. Następnego dnia środkowy pomocnik nie uczestniczył już jednak w zajęciach.

Dziennikarze „The Telegraph” przekonują, że 29-letni zawodnik poinformował sztab szkoleniowy o swojej niedyspozycji z powodu złego samopoczucia. N'Golo Kanté ma uważać, że obecnie nie jest na tyle bezpiecznie w Anglii, aby móc w tym kraju wznowić rozgrywki.

Frank Lampard, który należy do przeciwników powrotu na boisko, w pełni rozumie stanowisko swojego piłkarza i dlatego w porozumieniu z przedstawicielami klubu zwolnił go z obowiązku uczestnictwa w treningu.

Obawy aktualnego mistrza świata są związane nie tylko z aktualnie panująca sytuacją, ale także z jego przeszłością. W tym aspekcie wystarczy wspomnieć o dwóch przykrych zdarzeniach mających miejsce w rodzinie Francuza, który stracił ojca w wieku 11 lat i brata Niama, który tuż przed mundialem zmarł na atak serca.

Sam Kanté także miewał już pewne problemy, kiedy to w marcu 2018 roku dość niespodziewanie zemdlał w szatni Chelsea. Pomocnik został po tym incydencie poddany szczegółowym badaniom, które nie wykazały u niego żadnych problemów zdrowotnych.

Poza 29-latakiem w gronie trenujących graczy zabrakło także Calluma Hudsona-Odoia. Jego nieobecność nie była jednak spowodowana ostatnim oskarżeniami o dokonanie gwałtu. Anglik ma być chory i przyjął ostatnio leki, dlatego zalecono mu pozostanie w domu.

Wcześniej swoje obawy związane ze wznowieniem rozgrywek wyraził także inny piłkarz Chelsea - Tammy Abraham.

W tej kwestii swoje niezadowolenie okazali także zawodnicy Watfordu, gdzie wykryto przypadki koronawirusa.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy