Chelsea: Lampard z priorytetowym celem transferowym. Potrzeba przynajmniej 80 milionów funtów

Chelsea: Lampard z priorytetowym celem transferowym. Potrzeba przynajmniej 80 milionów funtów fot. Chelsea
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Frank Lampard domaga się od władz Chelsea sprowadzenia Declana Rice'a do prowadzonego przez siebie zespołu - uważa Matt Law z „The Telegraph”.

„The Blues” dokonali ostatniego lata szeregu wzmocnień i wydali blisko 250 milionów euro na zakontraktowanie siedmiu nowych zawodników.

Mimo to Frank Lampard uważa, że w dalszym ciągu jego drużyna nie jest kompletna i brakuje jej jednego ważnego elementu do osiągania wszystkich wyznaczonych celów w osobie Declana Rice'a z West Hamu United.

42-latek jest wielkim fanem umiejętności prezentowanych przez reprezentanta Anglii i praktycznie od momentu rozpoczęcia swojej pracy na Stamford Bridge postrzega go jako jednego z kluczowych graczy na przyszłość w szeregach Chelsea.

Początkowo defensywny pomocnik znajdował się jedynie pod ścisłą obserwacją wysłanników londyńskiego klubu. Później został sklasyfikowany jako potencjalne wzmocnienie „The Blues”, a obecnie ma być uważany za ich priorytetowy cel transferowy.

Z zaistniałego faktu doskonale sprawę zdają sobie przedstawiciele „Młotów” i dlatego spodziewają się zarobienia na jego ewentualnym odejściu przynajmniej 80 milionów funtów.

Szkoleniowiec Chelsea wierzy głęboko w to, że władze klubu zgromadzą wystarczające środki na pozyskanie blisko 22-letniego zawodnika, który swego czasu występował w młodzieżowych ekipach ze Stamford Bridge.

Wówczas nie wyróżniał się jednak niczym szczególnym i dlatego młody gracz zdecydował się na przeprowadzkę do West Hamu United, gdzie przechodził poszczególne szczeble i doszedł do momentu, w którym jest jedną z wiodących postaci w zespole.

Matt Law z „The Telegraph” przekonuje, że Lampard jest pod wielkim wrażeniem rozwoju Rice'a i poza umiejętnościami czysto piłkarskim docenia jego zdolności przywódcze oraz uniwersalność związaną z faktem, że z powodzeniem radzi sobie również na środku defensywy.

Takich cech nie posiada N'Golo Kanté, który na dodatek jest dość filigranowym piłkarzem i z tego powodu Chelsea ma tracić dużo w pojedynkach główkowych w środkowej strefie.

Ponadto Anglik jest zdecydowanie młodszym graczem od Francuza, który od pewnego czasu jest wymieniany jako kandydat do odejścia z „The Blues”.

29-latek jest formalnie związany z ekipą ze Stamford Bridge do połowy 2023 roku, dlatego ekipa z Londynu może mieć wkrótce jedną z ostatnich szans na to, aby zarobić duże pieniądze na ewentualnej sprzedaży Kanté, co też może ułatwić jej zgromadzenie środku na transfer zawodnika West Hamu United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy