Chelsea nie próżnuje. Thiago Silva na dłużej w drużynie „The Blues” [OFICJALNIE]

Chelsea nie próżnuje. Thiago Silva na dłużej w drużynie „The Blues” [OFICJALNIE] fot. betto rodrigues / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Chelsea

Chelsea poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Thiago Silvą.

Umowa brazylijskiego środkowego obrońcy była ważna do 30 czerwca tego roku, ale porozumienie zawarte między stronami umożliwiało przedłużenie współpracy o kolejne 12 miesięcy. Tak też się stało. Thiago Silva będzie zawodnikiem Chelsea przynajmniej do połowy 2022 roku.

Silva zawitał na Stamford Bridge w zeszłym roku po tym, jak wygasł jego kontrakt z Paris Saint-Germain. 36-latek borykał się z urazami, ale gdy tylko pojawiał się na murawie, zwykle był pewnym punktem drużyny. Łącznie rozegrał 34 spotkania, notując w nich dwa trafienia.

Brazylijczyk zakończył sezon 2020/2021 z triumfem w Lidze Mistrzów, choć akurat sam finał z Manchesterem City (1:0) nie był dla niego samego zbyt szczęśliwy. Z powodu kontuzji musiał bowiem opuścić boisko w trakcie pierwszej połowy.

Na doświadczenie Silvy w kolejnych rozgrywkach bardzo liczy prowadzący Chelsea Thomas Tuchel. Jego umowa również została dzisiaj przedłużona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy