Chelsea wypożyczy obiecującego wychowanka?!

Chelsea wypożyczy obiecującego wychowanka?! fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ben Jacobs [Twitter]

Newcastle United oraz Everton przyglądają się uważnie rozwojowi sytuacji wokół Armando Broji z Chelsea i sposobią się do podjęcia próby jego wypożyczenia w zimowym oknie transferowym - informuje Ben Jacobs z CBS Sports.

Reprezentant Albanii zaliczył bardzo udany pobyt w ramach transferu czasowego w Southampton w minionym sezonie i dzięki temu wzbudził duże zainteresowanie swoją osobą ze strony różnych europejskich klubów na czele z West Hamem United, Milanem czy Lazio.

„The Blues” nie palili się jednak do zainkasowania ładnej sumy z tytułu sprzedaży środkowego napastnika i najpierw przekonali go do pozostania na Stamford Bridge, a potem w ramach wdzięczności za okazaną lojalność oraz robione postępy zaoferowali mu możliwość podpisania nowego kontraktu do połowy 2028 roku.

Armando Broja przystał na otrzymaną propozycję i wyraził nadzieję na odgrywanie ważnej roli w szeregach Chelsea.

Na obecnym etapie sezonu 21-letni piłkarz jest jednak zaledwie rezerwowym i może pochwalić się strzeleniem gola w czternastu występach.

Taka pozycja nie odpowiada do końca oczekiwaniom Albańczyka. Gdyby tego było mało, to przedstawiciele londyńskiego klubu sposobią się do wzmocnienia formacji ofensywnej w trakcie zimowego okna transferowego, co może pozbawić utalentowanego napastnika łapania minut nawet w charakterze rezerwowego.

Z tego też powodu opcja jego wypożyczenia bez zawartej opcji wykupu na dalszą część sezonu wydaje się całkiem realnym i dobrym rozwiązaniem dla wszystkich stron.

Ben Jacobs z CBS Sports uważa, że na realizację takiego scenariusza wobec Broji liczą w Newcastle United oraz Evertonie.

Oba zespoły mają pewne kłopoty z obsadzeniem pozycji środkowego napastnika w trwających zmaganiach i chętnie zwiększyłyby swoje pole manewru osobą ograną na poziomie Premier League w osobie reprezentanta Albanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy