Chelsea: Zakaz transferowy zniesiony już w styczniu? Lampard ma plan!

Chelsea: Zakaz transferowy zniesiony już w styczniu? Lampard ma plan!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Frank Lampard obrał już swój pierwszy styczniowy cel transferowy, o ile zniesiony zostanie zakaz.

Na ekipę „The Blues” nałożono zakaz transferowy za błędy popełnione przy transakcjach z udziałem młodych piłkarzy. Frank Lampard nie miał zatem zbyt szerokiego pola manewru przy układaniu drużyny po swojemu, co skutkuje teraz nierówną formą londyńczyków. Do zmian może dojść jednak już tej zimy. W styczniu zakaz teoretycznie wciąż obowiązuje, lecz istnieje możliwość, iż zostanie on zniesiony nieco wcześniej.

Chelsea złożyła odwołanie do Sportowego Sądu Arbitrażowego, który po rozpatrzeniu sprawy może skrócić okres banicji z dwóch okien transferowych do jednego, co by oznaczało, iż klub odbył już karę. Powrót do łask nie jest pewny, ale na Stamford Bridge są dobrej myśli i czekają na decyzję. W międzyczasie działacze przygotowują się w miarę normalnie do okna.

Lampard zapowiedział już dyrekcji, że styczniowym priorytetem byłoby pozyskanie obrońcy. Menedżer chce wzmocnić szeregi defensywne, a na jego celowniku znalazł się Youcef Atal. „Daily Mail” informuje, że londyńczykom bardzo zależy na graczu Nice, dlatego są gotowi wyłożyć większą kwotę na jego pozyskanie.

Algierczyk jest podstawowym graczem „Les Aiglons”, zatem wyciągnięcie go z Francji w połowie sezonu może być problematyczne. Transakcja może kosztować około 35 milionów funtów, co w przeliczeniu wynosi nieco ponad 39 milionów euro. Lampard jest jednak przekonany, że są to pieniądze warte inwestycji, zwłaszcza że defensor ma dopiero 23 lata.

Jak do tej pory Chelsea nie zdołała zaliczyć jeszcze ani jednego czystego konta w trwającym sezonie. W Superpucharze Europy dopuściła do utraty dwóch goli przeciwko Liverpoolowi, a w czterech spotkaniach ligowych straciła już dziewięć bramek.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy