Christian Eriksen myśli o transferze? Nic z tych rzeczy! Zamiast tego... wspiera dziewięcioletnią dziewczynkę przed operacją serca

Christian Eriksen myśli o transferze? Nic z tych rzeczy! Zamiast tego... wspiera dziewięcioletnią dziewczynkę przed operacją serca fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Voetbalzone | Mike Verweij | Omar Hawwash

Mimo spekulacji o potencjalnym transferze do Ajaksu Amsterdam, Christian Eriksen zdaje się nie przejmować plotkami. Zamiast tego wsparł dziewięcioletnią dziewczynkę przed operacją serca.

„Nerazzurri” czekają na powrót Duńczyka, choć są też przygotowani na każdą ewentualność, biorąc pod uwagę, że tego lata do zespołu dołączył Hakan Çalhanoğlu. Ostatnio Eriksen odwiedził kolegów z zespołu, zapowiadając im, że chce wrócić nie tylko do normalnego funkcjonowania, ale też na boisko. Niewykluczone jednak, że nie nastąpi to w Interze.

Tak przynajmniej twierdzi duński dziennikarz Omar Hawwash, który poinformował, że Christian Eriksen osobiście nawiązał pierwsze kontakty z Ajaksem Amsterdam w sprawie swojego powrotu do Eredivisie. Co więcej, lekarze „de Godenzonen” mieli przejrzeć dokumentację medyczną pomocnika i uznali, iż ten faktycznie ma potencjał, by powrócić do gry.

O ile Duńczyk może liczyć na pełne wsparcie kibiców w swojej drodze powrotnej na boisko, wszystko wskazuje na to, że o transferze na razie nie ma co myśleć. Doniesienia Hawwasha zdementował Mike Verweij z dziennika „De Telegraaf”. Szybko udało mu się zweryfikować te plotki i oznajmił, że według wiarygodnych źródeł nie ma w ogóle tematu powrotu Eriksena do Amsterdamu.

Tymczasem zawodnik odpoczywa w domu z rodziną oraz przechodzi rehabilitację, nie myśląc na razie o boiskowych sprawach. Znalazł przy tym chwilę, by wesprzeć dziewięciolatkę, która również doznała zatrzymania akcji serca i oczekiwała na wszczepienie rozrusznika. Rodzina małej Evie opublikowaław mediach społecznościowych prośbę do Eriksena, by ten dodał dziewczynce otuchy przed operacją. Piłkarz nie omieszkał tego zrobić.

- Cześć, tu Christian! Dziękuję za piękny list, który właśnie przeczytałem - powiedział w nagraniu skierowanym do dziewczynki.

- Mam nadzieję, że dobrze się czujesz i jesteś gotowa na operację. Wiem, że pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemny, ale lekarze wiedzą co robią i na pewno ci pomogą. Jestem przekonany, że wkrótce będziesz mogła wrócić do normalnego życia. U mnie to zadziałało, więc u ciebie też się sprawdzi. Życzę ci wszystkiego najlepszego!

Po ujrzeniu filmiku, radości nie krył ojciec małej Evie, który podziękował za wszystkie udostępnia wiadomości i za to, że viralowo udało się ją dostarczyć do Eriksena. Jemu samemu podziękował za spełnienie marzenia jego córki.

Eriksen niespodziewanie upadł na murawę w pierwszym starciu na EURO 2020 pomiędzy Danią a Finlandią. Tylko dzięki szybkiej reakcji piłkarzy, sędziego oraz służb medycznych udało się utrzymać go przy życiu. Po zatrzymaniu akcji serca zawodnik trafił do szpitala, szybko jednak wróciły mu siły, dzięki czemu może kontynuować leczenie w swoim domu, wraz z rodziną.

Piłkarz ma jednak wszczepiony kardiowerter-defibrylator, który wspomaga akcję jego serca. Jeśli wyciągnięcie urządzenia okaże się niemożliwe, pomocnik będzie zmuszony opuścić Inter Mediolan, ponieważ włoskie przepisy nie pozwalają na występy graczom z rozrusznikami serca. Na ten moment jednak priorytetem pozostaje powrót do zdrowia i upewnienie się, że do dramatycznych zdarzeń nie dojdzie ponownie. Dopiero później gracz przemyśli, gdzie wróci do występów na boisku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy