Christian Eriksen nie składa broni. Bierze pod uwagę nawet powrót do Danii

Christian Eriksen nie składa broni. Bierze pod uwagę nawet powrót do Danii fot. Maffia / UK Sports Pics / SIPA / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Christian Eriksen oznajmił swoim bliskim, że nie planuje zakończenia kariery i w najbliższym czasie rozpocznie pracę mającą zakończyć się jego powrotem na boisko - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Danii pozostaje poza grą dokładnie od pięciu miesięcy, kiedy to cudem uniknął śmierci po nagłym zatrzymaniu akcji serca w trakcie pojedynku z Finlandią na Mistrzostwach Europy.

Niedługo później lekarze podjęli decyzję o wszczepieniu mu kardiowertera-defibrylatora w celu zapobiegnięcia powtórzeniu się takiej sytuacji. Od tego momentu Christian Eriksen znajduje się pod ścisłą obserwacją, która nie pozwoliła do tej pory medykom wykryć przyczyn zdarzenia mającego miejsce 12 czerwca bieżącego roku.

Sam 29-letni zawodnik czuje się obecnie już bardzo dobrze i dlatego jego głównym celem na nadchodzące miesiące jest powrót do rywalizacji.

Nie będzie on miał zapewne miejsca w Interze Mediolan, gdzie przepisy obowiązujące we Włoszech zabraniają piłkarzom ze wszczepionym wspomnianym urządzeniem uprawiania sportu na zawodowym poziomie, dlatego ofensywny pomocnik musi być raczej nastawiony na opuszczenie włoskiego klubu chyba, że kardiowerter-defibrylator zostanie usunięty z jego ciała.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby taka sytuacja miała miejsce, dlatego Duńczyk przebywa w rodzimym kraju, gdzie za zgodą lekarzy wznowił lekkie treningi, aby nie pozostawać już bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Jednocześnie Erkisen przechodzi regularne badania i jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, to wraz z początkiem 2022 roku będzie mógł rozpocząć konkretny proces powrotu do gry.

Inter Mediolan jest naturalnie stale informowany o postępach w powrocie do pełnej sprawności przez 29-latka i nie martwi się o finanse, ponieważ jego wynagrodzenie w całości pokrywa FIFA.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” podkreślają też, że ofensywny pomocnik ma stosunkowo niewielkie szanse na znalezienie angażu w Premier League, o czym ostatnio spekulowano, i prędzej może liczyć na związanie się z Ajaksem Amsterdam lub... Odense.

Eriksen właśnie w tym ostatnim klubie rozpoczynał swoją karierę i to właśnie w tym mieście obecnie przebywa wraz z rodziną, dlatego też nie zamyka się na możliwość dołączenia do drużyny, w której nie zdołał zadebiutować na seniorskim poziomie, ponieważ jeszcze jako młodzieżowiec opuścił ją na rzecz związania się z holenderskim zespołem.

***

Christian Eriksen odejdzie z Interu Mediolan w ramach hitowej wymiany?!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy