Christian Eriksen rozpoczął treningi zespołowe. Ma przed sobą jasny cel

Christian Eriksen rozpoczął treningi zespołowe. Ma przed sobą jasny cel fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mike Verweij [Twitter]

Christian Eriksen realizuje następny punkt na drodze powrotu do zawodowego uprawiania futbolu. Duńczyk ma za sobą serię indywidualnych treningów i teraz postanowił skorzystać z zaproszenia Ajaksu Amsterdam, gdzie wziął udział w treningu drużyny młodzieżowej - poinformował Mike Verweij.

Ofensywny pomocnik otrząsnął się już przebytym dramacie wynikającym z zatrzymania akcji serca w trakcie pojedynku z Finlandią na Mistrzostwach Europy. Niedługo po tym zdarzeniu niewiele osób przypuszczało, że zobaczymy jeszcze blisko 30-letniego zawodnika na boisku. Tymczasem sam Duńczyk po wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora oraz przebyciu serii badań rozpoczął ciężką pracę nad odzyskaniem formy pozwalającej mu na wznowienie kariery.

Christianowi Eriksenowi nie było dane podjąć się próby jej kontynuowania w Interze Mediolan, ponieważ przepisy obowiązujące we Włoszech zabraniają uprawiania sportu na zawodowym poziomie osobom z wspomnianym wyżej urządzeniem. Z tego też względu piłkarz rozwiązał w grudniu za porozumieniem stron umowę z klubem i otworzył się na wysłuchiwanie ofert ze strony innych zespołów.

Te stosunkowo szybko zaczęły wyrażać zainteresowanie usługami pomocnika, ale w pierwszej kolejności zależało im na uzyskaniu informacji o ogólnym stanie blisko 30-letniego gracza, który praktycznie przez pół roku nie był aktywny fizycznie.

Z tego też powodu Duńczyk otrzymywał wiele wstępnych zapytań i sam w międzyczasie rozpoczął indywidualne treningi po otrzymaniu „zielonego światła” od lekarzy.

Eriksen nadrobił stosunkowo szybko kluczowe braki, dlatego w ostatnim czasie coraz głośnej zaczęto mówić o jego powrocie do Premier League, gdzie chęć nawiązania z nim współpracy wraził Tottenham czy Brentoford.

Ofensywny pomocnik nie śpieszy się jednak z rzuceniem się od razu na głęboką wodę i postanowił skorzystać z zaproszenia Ajaksu Amsterdam do wznowienia zespołowych treningów.

Mike Verweij z „De Telegraaf” przekonuje, że blisko 30-letni piłkarz przebywa już w Holandii, gdzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony na zajęciach w drużynie młodzieżowców, która stanowi bezpośrednie zaplecze dla pierwszej ekipy „Godenzonen”.

W zaistniałej sytuacji można byłoby przypuszczać, że kwestią czasu jest przeniesienie Eriksena pod skrzydła Erika ten Haga, który może zechcieć nawiązać dłuższą współpracę z Duńczykiem, mającym za sobą bardzo udany pobyt w Ajaksie w latach 2009-2013.

Sam piłkarz ma jednak inne plany, ponieważ przychylnym okiem spogląda na możliwości ponownych występów właśnie we wspomnianej Premier League, o czym otwarcie powiedział jego agent.

- Christian chce iść do Premier League i spodziewam się, że tak się stanie. On pragnie dołączyć do zespołu, w którym będzie mógł występować jak najwięcej, aby otrzymać powołanie na mundial. Osiągniecie tego celu wymaga zadbania o formę i gry na najwyższym poziomie - powiedział Martin Schoots.

***

Christian Eriksen przerwał ciszę trwającą od lata: Moim celem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata do Kataru

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy