Christian Eriksen wraca do gry? Agent komentuje

Christian Eriksen wraca do gry? Agent komentuje fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Goal.com

Christian Eriksen wrócił do treningów na boisku piłkarskim, co z miejsca rozruszało rozmowy o wznowieniu jego kariery. Na ten temat wypowiedział się jego agent, Martin Schoots.

W czwartek świat obiegła informacja, że Christian Eriksen trenuje na obiektach szkoleniowych Odense Boldklub, w którym zresztą grał za czasów młodzieżowych. Dało to nadzieję na powrót do profesjonalnej piłki po tym, jak na EURO 2020 u zawodnika doszło do zatrzymania akcji serca. Na razie zawodnik pracuje indywidualnie z trenerem, ale na horyzoncie zaczął jawić się powrót do treningów z zespołem.

O aktualizację sytuacji poproszony został Martin Schoots, agent piłkarza. W rozmowie z portalem Goal.com przyznał, że mimo fali entuzjazmu lepiej dać 29-latkowi jak najwięcej spokoju, by ten swobodnie wracał do pełni sił.

- Tak jak każda osoba, która doświadczyła tego, co Christian, przechodzi on teraz proces powrotu do zdrowia - powiedział Schoots.

- On chce to robić na swoich warunkach, czy to będąc w Mediolanie, czy to w Danii, gdzie trenuje prywatnie. Czasami, kiedy będzie w Danii i będzie się na to odpowiednio czuć, może korzystać z obiektów treningowych Odense Boldklub, co jest pięknym gestem ze strony jego byłego klubu.

Ze względu na wszczepiony rozrusznik serca piłkarz ze względów formalnych nie będzie mógł zagrać na włoskich boiskach, co oznacza niemal pewne pożegnanie z Interem Mediolan. Agent twierdzi jednak, że wciąż jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej grze, a co dopiero o transferze.

- Christian jest nastawiony pozytywnie. Jest pełen optymizmu i energii, ale to nie jest odpowiedni moment na rozmowy o jego powrocie do gry. Tylko on sam może zdecydować czy i kiedy to nastąpi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy