Christian Eriksen wraca do treningów piłkarskich! Ważny krok do wznowienia kariery

Christian Eriksen wraca do treningów piłkarskich! Ważny krok do wznowienia kariery fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: B.T.

Christian Eriksen wznowił treningi czysto piłkarskie. Na ten moment trenuje indywidualnie z osobistym trenerem, informuje duński dziennik „B.T.”.

Wciąż nie sposób przewidzieć, czy Christian Eriksen faktycznie wznowi profesjonalną karierę, pewne jest jednak to, że krok po kroku wraca do zdrowia, a teraz nawet rozpoczął piłkarskie treningi. Duński dziennik „B.T.” informuje, że zawodnik korzysta z infrastruktury Odense Boldklub nieopodal swojego miejsca zamieszkania. Nie są to jednak treningi z zespołem.

Pomocnik Interu Mediolan korzysta z usług trenera indywidualnego, który prowadzi jego zajęcia z piłką. Te nadal koncentrują się głównie na bieganiu po boisku, ale powoli wdrażane są również strzały na bramkę oraz konkretne ćwiczenia z futbolówką.

To ważny krok w kierunku wznowienia przez piłkarza kariery, choć raczej nie ma co liczyć na to, że wystąpi on jeszcze w barwach „Nerazzurrich”. Niezależnie od kondycji fizycznej włoskie przepisy zabraniają występów zawodników, którzy mają wszczepiony rozrusznik serca. Niedawno Eriksen przeszedł badania i na ten moment lekarze odradzają mu rezygnację z urządzenia.

29-latek koncentruje się na dalszym powrocie do zdrowia i najpewniej w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy zdecyduje, czy faktycznie podejmie próbę powrotu do profesjonalnej gry. Treningi z piłką sugerują jednak, że gracz myśli o dalszej grze, tak jak jego dobry znajomy z Ajaksu Amsterdam, Daley Blind, który również gra z rozrusznikiem serca, a już dwukrotnie zdarzało mu się zasłabnąć na treningach.

Eriksen stracił przytomność w meczu reprezentacji Danii z Finlandią na EURO 2020. Doszło do zatrzymania akcji serca, na szczęście dzięki szybkiej reakcji zdołano ocucić piłkarza jeszcze przed przetransportowaniem go do szpitala. Po początkowej fazie odpoczynku gracz rozpoczął rehabilitację, która ma mu umożliwić odzyskanie dawnej formy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy