Christophe Galtier znalazł pracę po trzech miesiącach. Podpis i można działać

2023-10-12 08:07:28; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Christophe Galtier znalazł pracę po trzech miesiącach. Podpis i można działać Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Fabrizio Romano

Christophe Galtier, piastujący ostatnio stanowisko trenera pierwszego zespołu w PSG już za chwilę rozpocznie nowy rozdział w Al-Duhail SC – zapowiedział Fabrizio Romano.

57-latek stanie przed całkiem poważnym wyzwaniem, jakim jest przede wszystkim obrona mistrzostwa Kataru, a nadrzędnie powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu w postaci „potrójnej korony”. Dzięki wytężonej pracy Hernána Crespo klub sięgnął jeszcze po Puchar i Superpuchar Ligi Katarskiej.

Działacze z Bliskiego Wschodu postanowili jednak zakończyć współpracę z Argentyńczykiem. Główny wpływ na taką decyzję miały niezbyt udany start na krajowym podwórku, okraszony domową porażką w Azjatyckiej Lidze Mistrzów z irańskim Persepolis, a wcześniej zaledwie remisem z tadżyckim FC Istikol.

Kredyt zaufania po sporym wyczynie szybko został więc wyczerpany. Pałeczkę przejmie doświadczony menedżer znający dotychczas wyłącznie realia Ligue 1.

Długość zbliżającej się kooperacji nie została jeszcze ujawniona. To wybrzmi najprawdopodobniej w oficjalnym komunikacie.

W skład sztabu szkoleniowego wejdą osoby będące mu ostatnio podległe na Parc des Princes, czyli między innymi João Sacramento Thierry Oleksiak.

Galtier przepracował w stolicy Francji zaledwie jeden sezon po tym, jak drużyna z Lionelem Messim, Neymarem i Kylianem Mbappé w składzie odpadła już w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Al-Duhail plasuje się obecnie na czwartym miejscu w Qatars Stars League z dziesięcioma punktami po pięciu kolejkach. Do prowadzącego Al-Sadd traci raptem trzy punkty.

W kadrze Galtier nawiąże współpracę z takimi zawodnikami, jak Philippe Coutinho, Ibrahima Diallo czy Rúben Semedo.