Chwile grozy w derbach Bukaresztu. Slavko Perović znokautowany przez rywala [WIDEO]

Źródło: Emanuel Roşu (Twitter) | Transfery.info

Tuż przed końcem pierwszej połowy starcia Dinama Bukareszt z FCSB (2:1) doszło na murawie do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem Slavko Perovicia.

Obie drużyny zaczynały już powoli myśleć o zejściu z boiska na przerwę, kiedy serbski napastnik starał się w zdecydowany sposób wykorzystać błąd Iuliana Cristei.

Defensor FCSB nie chciał dopuścić za wszelką cenę do przejęcie piłki przez ofensywnego zawodnika i przy próbie jej wybicia trafił prosto w twarz nabiegającego 30-latka.

Ten momentalnie padł bezwładnie na murawę i po chwili wokół niego pojawiło się kilku graczy Dinama oraz FCSB, którzy energicznymi ruchami zaczęli wzywać służby medyczne w celu udzielenia pierwszej pomocy doświadczonemu piłkarzowi.

Na boisko wjechały także dwie karetki i w jednej z nich został umieszczony zakrwawiony Perović, którego natychmiast przewieziono do szpitala.

W międzyczasie sędzia postanowił zmienić swoją decyzję i cofnął żółtą kartkę daną Cristei, aby wręczyć mu czerwoną. To osłabienie podziałało mobilizująco na gości, ponieważ w dalszej części doliczonego czasu gry do pierwszej połowy zdołali doprowadzić do wyrównania.

Dinamo Bukareszt wykorzystało jednak w drugiej połowie fakt posiadania o jednego zawodnika więcej na boisku i przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jeszcze przed końcem spotkania do ekipy gospodarzy napłynęły optymistyczne wieści ze szpitala, gdzie pierwsze rutynowe badania nie wykazały żadnych uszkodzeń ciała u Perovicia.