CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt

CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CIES

Tym razem CIES Football Observatory wzięło pod lupę sytuację kontraktową piłkarzy z pięciu najlepszych lig europejskich i ewentualny wzrost ich wartości w przypadku przedłużenia współpracy z obecnym pracodawcą o następne 12 miesięcy. Liderem tego zestawienia bezapelacyjnie jest Jadon Sancho.

Aktualnie najgłośniejszym nazwiskiem z wygasającą umową jest Willian, który od ponad kilku miesięcy prowadzi rozmowy z Chelsea w celu jej przedłużenia, lecz jak dotąd bez większego skutku. To chcą wykorzystać Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain czy Arsenal.

31-latek przez siedem ostatnich sezonów gry na Stamford Bridge wyrobił się ogromną renomę i wyrósł na jednego z najlepszych skrzydłowych świata. Nic więc dziwnego, że według CIES to właśnie reprezentant „Canarinhos” znalazł się na pierwszym miejscu rankingu, w którym miałby on wartość 15,9 miliona euro, gdyby tylko zawarł roczne porozumienie ze swoim pracodawcą.

W przypadku graczy, których umowa wygasa za 12 miesięcy, na liście króluje Lionel Messi. Kapitan Barcelony nie tak dawno rozpoczął negocjacje w sprawie przedłużenia współpracy i choć są one prowadzone w kierunki jego pozostania na Camp Nou do 2023 roku, już po rocznym odnowieniu jego wartość wzrosłaby aż o 35,1 miliona euro. W efekcie 33-latek byłby wyceniany na około 115 milionów euro. W tym zestawieniu listę zamyka Arkadiusz Milik (w przypadku podpisania nowej umowy, wzrost wartości o 11,5 miliona euro).

Innym zawodnikiem łączonym ze zmianą pracodawcy jest Jadon Sancho. Anglik pożądany przez Manchester United ma kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku i już teraz jego wartość szacuje się na 180 milionów euro. Gdyby jednak zostałaby on w Borussii Dortmund o sezon dłużej, ta liczba poszybowałaby w górę aż o 42,7 miliona euro.

Kylian Mbappé to absolutny cel numer jeden Realu Madryt, którego jednak nijak nie idzie wyciągnąć z Paris Saint-Germain. Aktualny mistrz świata jest związany z paryżanami jeszcze przez trzy lata, a w przypadku przedłużenia umowy o następny rok, jego cena wzrosłaby o 39,4 miliona euro. Wówczas realna wartość 21-letniego atakującego odpowiadałaby kwocie ponad 280 milionów euro.

Piłkarze z wygasającym kontraktem
Piłkarze z rocznym kontraktem

Piłkarze z dwuletnim kontraktem

Piłkarze z trzyletnim kontraktem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy