CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie

CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie fot. Bundesliga
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES Football Observatory

CIES Football Observatory opublikowało listę piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig z największym wzrostem wartości odnotowanym w listopadzie.

Statystycy z CIES szacują wartość zawodników według własnego algorytmu. Jeśli chodzi o graczy wycenianych na ponad 80 milionów euro, największego plusa przy swoim nazwisku ma Erling Braut Haaland. Jego wartość na przestrzeni miesiąca wzrosła aż o 35,3 miliona euro. Norweg wyprzedził Bruno Fernandesa (+19,9 miliona) oraz Diogo Jotę (+16,5 miliona).

W przypadku zawodników z półki 40-80 milionów euro, pierwsze miejsce zajmuje inny gracz Borussii Dortmund - Giovanni Reyna. Jego wartość wzrosła o 34,4 miliona.

W przedziale 20-40 milionów euro największy skok zanotował Florian Wirtz z Bayeru, a między 10 a 20 milionów - Nicólas González ze Stuttgartu.

Największe listopadowe skoki wartości według CIES:


Ponad 80 milionów euro40-80 milionów euro20-40 milionów euro10-20 milionów euro

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy