„Cieszę się, że potrafiliśmy cierpieć”. Gareth Southgate pokrzepiony skromnym zwycięstwem Anglii nad Serbią

2024-06-17 06:28:50; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
„Cieszę się, że potrafiliśmy cierpieć”. Gareth Southgate pokrzepiony skromnym zwycięstwem Anglii nad Serbią Fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sky Sports

Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate tuż po meczu z Serbią wyraził zadowolenie, iż jego podopieczni bez szwanku zdali trudny test z Serbią i zainkasowali cenne trzy punkty na starcie rywalizacji w EURO 2024.

Szalę zwycięstwa na stronę Wyspiarzy w 13. minucie przechylił Jude Bellingham po dynamicznym wejściu w pole karne i wykorzystaniu idealnego dośrodkowania od Bukayo Saki.

Nie brakowało jednak fragmentów, w których Serbowie stanowili mocne zagrożenie pod bramką Jordana Pickforda. Ostatecznie żadne z uderzeń kierowane w jego stronę nie wylądowało w sieci, a i nie zabrakło kontrowersji związanej z brakiem podyktowania rzutu karnego przez Daniele Orsato.

– Serbia to mocny zespół. Musieliśmy trochę cierpieć, co moim zdaniem jest naprawdę dobre. Obrona naszego pola karnego w naszym wykonaniu była dobra. Byłem bardzo zadowolony z wielu aspektów gry. W drugiej połowie nie utrzymaliśmy takiego obrazu, jaki preferuję, ale na końcu zwycięstwo okazało się bardzo ważne – oznajmił Southgate.

– Uważam, że wszyscy nasi gracze ofensywnej formacji wyglądali naprawdę dobrze. Jestem pewien, że będziemy strzelać gole. Grając przeciwko defensywnie ustawionej piątce, nigdy nie jest łatwo tworzyć okazje, ale nam się to udawało – dodał.

– Podobały mi się fragmenty, w których musieliśmy cierpieć bez piłki. To aspekt, nad którym dużo pracowaliśmy w ostatnim tygodniu. Z pewnością wychodziło to nam lepiej niż wcześniej – podsumował.

W kolejnym meczu grupy C – 20 czerwca – „Trzy Lwy” zmierzą się z Danią. Poprzednie starcie między tymi drużynami również odbyło się w ramach Mistrzostw Europy. Na początku lipca 2021 roku ówcześni gospodarze z Wembley awansowali do finału po dogrywce, wygrywając 2:1.