Ciro Immobile myśli o zakończeniu reprezentacyjnej kariery po blamażu Włoch

Ciro Immobile myśli o zakończeniu reprezentacyjnej kariery po blamażu Włoch fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Repubblica

Ciro Immobile zastanawia się poważnie nad zrezygnowaniem z gry dla reprezentacji Włoch po jej klęsce w barażach o awans na Mistrzostwa Świata - poinformowała „La Repubblica”.

Doświadczony zawodnik należy do grona najskuteczniejszych napastników występujących na boiskach Serie A. Dlatego za coś naturalnego można było uznać wysyłanie mu regularnych powołań do kadry Włoch.

Ciro Immobile nie prezentował się jednak nigdy na miarę oczekiwań w reprezentacji narodowej. W związku z tym stał się on jednym z głównych celów ataku rodzimych kibiców za niepowodzenie związane z brakiem wywalczenia awansu na Mistrzostwa Świata, który podopieczni Roberto Manciniego pokpili poprzez poniesienie porażki na własnym terenie z Macedonią Północną w półfinale baraży (0:1).

32-letni piłkarz jest rozczarowany olbrzymią falą krytyki uderzającą w jego osobę po tym starciu. Z tego też powodu zaczął bardzo poważnie zastanawiać się nad całkowitym zrezygnowaniem z gry w szeregach aktualnych mistrzów Europy.

Włochy zmierzą się we wtorek z przegranym z drugiego play-offu w ścieżce C w postaci Turcji (29 marca o godzinie 20:45) i być może tym spotkaniem z rywalizacją w narodowych barwach pożegna się Immobile.

Snajper Lazio zadebiutował w kadrze w 2014 roku w towarzyskiej potyczce z Hiszpanią. Od tego momentu wziął on udział z „Squadra Azzurra” w odbywających się nieco później Mistrzostwach Świata w Republice Południowej Afryki oraz w dwóch Mistrzostwach Europy (2016 i 2020).

W sumie 32-latek strzelił 15 goli w 55 występach w koszulce kraju z Półwyspu Apenińskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy