Co z Robertem Lewandowskim na EURO 2024? Ważne obrazki [WIDEO]

2024-06-16 14:53:49; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Co z Robertem Lewandowskim na EURO 2024? Ważne obrazki [WIDEO] Fot. Mateusz Miga [Twitter]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Mateusz Miga [Twitter]

Robert Lewandowski, którego zabrakło w podstawowym składzie reprezentacji Polski na mecz z Holandią na EURO 2024, wziął udział w rozgrzewce zespołu, co można uznać za dobry prognostyk.

- U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, który wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - przekazał kilka dni temu lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. Kapitan drużyny narodowej doznał urazu w trakcie meczu towarzyskiego z Turcją.

Polski zespół zmierzy się z Holandią w niedzielę. Pierwszy gwizdek wzbudzającego wielkie emocje spotkania już o 15:00. Niespodziewanego ozdrowienia nie było i zgodnie z zapowiedzią Lewandowski nie znalazł się w podstawowym składzie desygnowanym do gry przez Michała Probierza.

Selekcjoner postawił na środku ataku na Adama Buksę. Tak prezentuje się cała jedenastka:

POLSKA: Szczęsny; Frankowski, Salamon, Bednarek, Kiwior, Zalewski, Zieliński, Romanczuk, S. Szymański, Urbański, Buksa.
Ławka: Skorupski, Bułka, Dawidowicz, Walukiewicz, Piotrowski, Świderski, Moder, Lewandowski, Grosicki, Puchacz, D. Szymański, Bereszyński, Piątek, Slisz, Skóraś.

Ważną informacją jest to, że Lewandowski wziął udział w rozgrzewce z zespołem, a następnie grał w „dziadka”. Można to zobaczyć między innymi na wideo opublikowanym na Twitterze przez Mateusza Migę z TVP Sport.

Sprawa w żaden sposób nie jest przesądzona. Biorąc pod uwagę komunikat opublikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, w trakcie niedzielnej potyczki zawodnik raczej nie wejdzie na murawę, ale można to odbierać jako dobry znak przed meczem z Austrią, który odbędzie się w piątek.