Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!

Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Copa América

W nocy z wtorku na środę odbyło się losowanie grup Copa América, które w 2020 roku zostanie rozegrane w Kolumbii oraz Argentynie.

Wydarzenie miało miejsce w kolumbijskiej Kartagenie, a udział w nim wziął m.in. Juninho Paulista, a więc koordynator brazylijskiej kadry narodowej. To właśnie mistrz świata z 2002 roku wniósł trofeum na scenę.

Latem do udziału w Mistrzostwach Południowej Ameryki, które wygrała Brazylia, zaproszone zostały Japonia oraz Katar. Tym razem miejsce ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni zajęła Australia. To właśnie te dwie reprezentacje uzupełnią stawkę na przyszłorocznym Copa América.

W drodze losowania do grupy A przypisane zostały Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj, wspomniana Australia oraz Argentyna, czyli jeden z gospodarzy turnieju. Z kolei do grupy B trafiły Kolumbia (drugi gospodarz), Brazylia, Wenezuela, Ekwador, Peru i Katar.

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze drużyny, które później zmierzą się ze sobą w walce o dalszy etap rozgrywek. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 12 czerwca, a impreza zakończą się wielkim finałem zaplanowanym na 12 lipca. Areną zmagań będzie Estadio Metropolitano Roberto Meléndez zlokalizowane w kolumbijskiej Barranquilli. Warto dodać, że w tym samym czasie rozgrywane będzie Euro 2020.

***

Grupa A: Argentyna, Australia, Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj.

Grupa B: Kolumbia, Brazylia, Katar, Wenezuela, Ekwador, Peru.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy