Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!

Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Copa América

W nocy z wtorku na środę odbyło się losowanie grup Copa América, które w 2020 roku zostanie rozegrane w Kolumbii oraz Argentynie.

Wydarzenie miało miejsce w kolumbijskiej Kartagenie, a udział w nim wziął m.in. Juninho Paulista, a więc koordynator brazylijskiej kadry narodowej. To właśnie mistrz świata z 2002 roku wniósł trofeum na scenę.

Latem do udziału w Mistrzostwach Południowej Ameryki, które wygrała Brazylia, zaproszone zostały Japonia oraz Katar. Tym razem miejsce ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni zajęła Australia. To właśnie te dwie reprezentacje uzupełnią stawkę na przyszłorocznym Copa América.

W drodze losowania do grupy A przypisane zostały Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj, wspomniana Australia oraz Argentyna, czyli jeden z gospodarzy turnieju. Z kolei do grupy B trafiły Kolumbia (drugi gospodarz), Brazylia, Wenezuela, Ekwador, Peru i Katar.

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze drużyny, które później zmierzą się ze sobą w walce o dalszy etap rozgrywek. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 12 czerwca, a impreza zakończą się wielkim finałem zaplanowanym na 12 lipca. Areną zmagań będzie Estadio Metropolitano Roberto Meléndez zlokalizowane w kolumbijskiej Barranquilli. Warto dodać, że w tym samym czasie rozgrywane będzie Euro 2020.

***

Grupa A: Argentyna, Australia, Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj.

Grupa B: Kolumbia, Brazylia, Katar, Wenezuela, Ekwador, Peru.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy