Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!

Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Copa América

W nocy z wtorku na środę odbyło się losowanie grup Copa América, które w 2020 roku zostanie rozegrane w Kolumbii oraz Argentynie.

Wydarzenie miało miejsce w kolumbijskiej Kartagenie, a udział w nim wziął m.in. Juninho Paulista, a więc koordynator brazylijskiej kadry narodowej. To właśnie mistrz świata z 2002 roku wniósł trofeum na scenę.

Latem do udziału w Mistrzostwach Południowej Ameryki, które wygrała Brazylia, zaproszone zostały Japonia oraz Katar. Tym razem miejsce ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni zajęła Australia. To właśnie te dwie reprezentacje uzupełnią stawkę na przyszłorocznym Copa América.

W drodze losowania do grupy A przypisane zostały Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj, wspomniana Australia oraz Argentyna, czyli jeden z gospodarzy turnieju. Z kolei do grupy B trafiły Kolumbia (drugi gospodarz), Brazylia, Wenezuela, Ekwador, Peru i Katar.

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze drużyny, które później zmierzą się ze sobą w walce o dalszy etap rozgrywek. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 12 czerwca, a impreza zakończą się wielkim finałem zaplanowanym na 12 lipca. Areną zmagań będzie Estadio Metropolitano Roberto Meléndez zlokalizowane w kolumbijskiej Barranquilli. Warto dodać, że w tym samym czasie rozgrywane będzie Euro 2020.

***

Grupa A: Argentyna, Australia, Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj.

Grupa B: Kolumbia, Brazylia, Katar, Wenezuela, Ekwador, Peru.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie CIES: Piłkarze z największym wzrostem wartości w listopadzie Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a FC Barcelona i Messi ukarani grzywną za gest z koszulką Maradony [OFICJALNIE] FC Barcelona i Messi ukarani grzywną za gest z koszulką Maradony [OFICJALNIE] Bayern Monachium z planem na letnie okno transferowe. Na celowniku dwaj gracze ligowego rywala Bayern Monachium z planem na letnie okno transferowe. Na celowniku dwaj gracze ligowego rywala Maradona mógł dalej żyć. Szokujący raport na temat śmierci Argentyńczyka Maradona mógł dalej żyć. Szokujący raport na temat śmierci Argentyńczyka Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy