Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!

Copa América 2020: Rozlosowano grupy. Reprezentacje Australii i Kataru poznały rywali!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Copa América

W nocy z wtorku na środę odbyło się losowanie grup Copa América, które w 2020 roku zostanie rozegrane w Kolumbii oraz Argentynie.

Wydarzenie miało miejsce w kolumbijskiej Kartagenie, a udział w nim wziął m.in. Juninho Paulista, a więc koordynator brazylijskiej kadry narodowej. To właśnie mistrz świata z 2002 roku wniósł trofeum na scenę.

Latem do udziału w Mistrzostwach Południowej Ameryki, które wygrała Brazylia, zaproszone zostały Japonia oraz Katar. Tym razem miejsce ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni zajęła Australia. To właśnie te dwie reprezentacje uzupełnią stawkę na przyszłorocznym Copa América.

W drodze losowania do grupy A przypisane zostały Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj, wspomniana Australia oraz Argentyna, czyli jeden z gospodarzy turnieju. Z kolei do grupy B trafiły Kolumbia (drugi gospodarz), Brazylia, Wenezuela, Ekwador, Peru i Katar.

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze drużyny, które później zmierzą się ze sobą w walce o dalszy etap rozgrywek. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 12 czerwca, a impreza zakończą się wielkim finałem zaplanowanym na 12 lipca. Areną zmagań będzie Estadio Metropolitano Roberto Meléndez zlokalizowane w kolumbijskiej Barranquilli. Warto dodać, że w tym samym czasie rozgrywane będzie Euro 2020.

***

Grupa A: Argentyna, Australia, Boliwia, Urugwaj, Chile, Paragwaj.

Grupa B: Kolumbia, Brazylia, Katar, Wenezuela, Ekwador, Peru.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Sokół Ostróda odpowiada Legii Warszawa. OFICJALNIE: Oświadczenie klubu Sokół Ostróda odpowiada Legii Warszawa. OFICJALNIE: Oświadczenie klubu Legia Warszawa znowu poluje na duży transfer młodego piłkarza wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa znowu poluje na duży transfer młodego piłkarza wewnątrz Ekstraklasy Najlepszy kobiecy klub świata chciał Kiedrzynek. „Nie robię takich rzeczy” Najlepszy kobiecy klub świata chciał Kiedrzynek. „Nie robię takich rzeczy” Miljan Mrdaković, piłkarski obieżyświat, popełnił samobójstwo Miljan Mrdaković, piłkarski obieżyświat, popełnił samobójstwo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy