Copa América 2021 pod dużym znakiem zapytania. Argentyna pozbawiona funkcji gospodarza [OFICJALNIE]

Copa América 2021 pod dużym znakiem zapytania. Argentyna pozbawiona funkcji gospodarza [OFICJALNIE] fot. CONMEBOL
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CONMEBOL

Argentyna została pozbawiona z funkcji organizatora kontynentalnych mistrzostw na 14 dni przed startem Copa América.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) znalazła się w bardzo trudnym położeniu w związku z możliwym kolejnym odwołaniem Copa América.

Turniej na dwa tygodnie przed planowanym startem stracił drugiego gospodarza i dlatego trwają teraz gorączkowe poszukiwania kraju, który weźmie na siebie ciężar szybkiej organizacji imprezy w zastępstwie za Kolumbię oraz Argentynę.

Pierwsze z wymienionych państw wycofało się z goszczenia u siebie Copa América w drugiej połowie maja z powodu protestów obywateli domagających się daleko idących zmian społecznych oraz ekonomicznych w kraju.

W zaistniałej sytuacji Argentyna zgodziła się samodzielnie zorganizować turniej. Ta sytuacja nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w tym państwie zmusiła władze do wprowadzenia lockdownu, który uniemożliwia rozegrania wspomnianych mistrzostw.

„CONMEBOL informuje, że w związku z obecnymi okolicznościami podjął decyzję o zawieszeniu organizacji Copa América w Argentynie. CONMEBOL analizuje ofertę innych krajów, które wykazały zainteresowanie organizacją turnieju kontynentalnego” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej ma obecnie prowadzić rozmowy z Chile, które może przejąc rolę gospodarza turnieju dla dziesięciu drużyn. Pierwotnie miało ich być dwanaście, ale z gościnnego udziału w Copa América zrezygnowały Katar i Australia.

***

Copa América 2021 w polskiej telewizji [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy