Copa América: CONMEBOL zakupił szczepionki dla piłkarzy

Copa América: CONMEBOL zakupił szczepionki dla piłkarzy fot. CONMEBOL
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CONMEBOL

CONMEBOL chce dołożyć wszelkich starań, by Copa América odbyło się bez problemów, dlatego zakupiono szczepionki, między innymi dla piłkarzy.

Pandemia covid-19 postawiła wiele wyzwań przed piłkarskimi włodarzami. Kluby i reprezentacje szybko musiały się zorganizować, by ograniczyć transmisję wirusa Sars-cov-2, powoli przywykając do nowej rzeczywistości. O ile jednak przełożenie meczu ligowego nie stanowi aż takiego problemu, gorzej sprawa może wyglądać podczas wielkich turniejów reprezentacyjnych.

Z wyprzedzeniem postanowiło zadziałać CONMEBOL. Południowoamerykańska konfederacja piłkarska poinformowała, że w związku ze zbliżającym się Copa América, które ma zostać rozegrane w Argentynie i Kolumbii, dokonano zakupu 50 tysięcy szczepionek, które mają uchronić uczestników imprezy przed zarażeniem.

- To najlepsza wiadomość, jaką południowoamerykańska piłka mogła otrzymać - stwierdził Alejandro Domínguez, prezydent CONMEBOL.

Konfederacja zdecydowała się na zakup chińskiej szczepionki od firmy Sinovac, która była testowana między innymi w Brazylii.

- Doceniam ten gest solidarności i wsparcia ze strony firmy Sinovac, która zrozumiała, jak piłka nożna jest ważna dla światowej ekonomii, a także kultury oraz zdrowia fizycznego i psychicznego mieszkańców Ameryki Południowej. To ważny krok w kierunku stłumienia pandemii covid-19, ale to nie znaczy, że opuszczamy gardę. Wciąż będziemy pracować odpowiedzialnie, by turniej odbył się płynnie i bez zastrzeżeń.

Wielkimi krokami zbliża się również EURO 2020, które z przyczyn epidemiologicznych zostało przesunięte na ten rok. UEFA jednak nie jest zbyt przychylna wizji zaszczepienia wszystkich piłkarzy, którzy mieliby wziąć udział w rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy