Copa América: CONMEBOL zakupił szczepionki dla piłkarzy

Copa América: CONMEBOL zakupił szczepionki dla piłkarzy fot. CONMEBOL
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CONMEBOL

CONMEBOL chce dołożyć wszelkich starań, by Copa América odbyło się bez problemów, dlatego zakupiono szczepionki, między innymi dla piłkarzy.

Pandemia covid-19 postawiła wiele wyzwań przed piłkarskimi włodarzami. Kluby i reprezentacje szybko musiały się zorganizować, by ograniczyć transmisję wirusa Sars-cov-2, powoli przywykając do nowej rzeczywistości. O ile jednak przełożenie meczu ligowego nie stanowi aż takiego problemu, gorzej sprawa może wyglądać podczas wielkich turniejów reprezentacyjnych.

Z wyprzedzeniem postanowiło zadziałać CONMEBOL. Południowoamerykańska konfederacja piłkarska poinformowała, że w związku ze zbliżającym się Copa América, które ma zostać rozegrane w Argentynie i Kolumbii, dokonano zakupu 50 tysięcy szczepionek, które mają uchronić uczestników imprezy przed zarażeniem.

- To najlepsza wiadomość, jaką południowoamerykańska piłka mogła otrzymać - stwierdził Alejandro Domínguez, prezydent CONMEBOL.

Konfederacja zdecydowała się na zakup chińskiej szczepionki od firmy Sinovac, która była testowana między innymi w Brazylii.

- Doceniam ten gest solidarności i wsparcia ze strony firmy Sinovac, która zrozumiała, jak piłka nożna jest ważna dla światowej ekonomii, a także kultury oraz zdrowia fizycznego i psychicznego mieszkańców Ameryki Południowej. To ważny krok w kierunku stłumienia pandemii covid-19, ale to nie znaczy, że opuszczamy gardę. Wciąż będziemy pracować odpowiedzialnie, by turniej odbył się płynnie i bez zastrzeżeń.

Wielkimi krokami zbliża się również EURO 2020, które z przyczyn epidemiologicznych zostało przesunięte na ten rok. UEFA jednak nie jest zbyt przychylna wizji zaszczepienia wszystkich piłkarzy, którzy mieliby wziąć udział w rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy